Przyszłość Heidfelda w BMW niepewna

Szef zespołu BMW Mario Theissen zwrócił uwagę Nickowi Heidfeldowi, by ten poprawił swoje wyniki. W innym razie przyszłość niemieckiego kierowcy w BMW stanie pod znakiem zapytania

Kubica przedłużył kontrakt z BMW, a potem Ferrari ?

Kiedy portal internetowy autosport.com zapytał Theissena, czy Heidfeld zostanie w zespole na nowy sezon, ten odpowiedział: Nie jestem pewien. W Walencji zobaczyliśmy kolejny raz wahania formy. Drugi przejazd w drugiej turze kwalifikacjach był niemal perfekcyjny.

Ale szef zespołu BMW uzależnia podjęcie decyzji o przedłużeniu kontraktu Heidfelda właśnie od jazdy w kwalifikacjach. - Musimy zwracać uwagę na kwalifikacje, bo jeżeli startujesz z 10 miejsca, to możliwości masz ograniczone - stwierdził Mario Theissen w rozmowie z "Austosportem".

Wczoraj jedna z angielskich gazet poinformowała, że Robert Kubica przedłuży kontrakt z BMW o rok. Kłóci się to z filozofią Theissena, który optowałby za dłuższym kontraktem. - W F1 bardzo ważna jest stabilizacja. Tyle mogę powiedzieć. Tak samo dla kierowców, jak dla członków całej ekipy - powiedział enigmatycznie Theissen po GP Europy w Walencji. - Generalnie jestem za podpisywaniem dłuższych kontraktów z kierowcami - zakończył szef BMW Sauber.

To był całkiem udany wyścig, ale ta torebka ?