Grand Prix na finiszu

W ośrodku Marta nad jeziorem Firlej rozegrano VIII turniej mężczyzn z cyklu Grand Prix Lubelszczyzny 2008 w siatkówce plażowej. Zwyciężyła para Maksymilian Kozłowski i Grzegorz Turbiasz.

Była to już przedostatnia impreza z tej serii w tym sezonie. Do rywalizacji przystąpiło 12 par.

Po raz kolejny zwyciężył team Kozłowski/Turbiasz, który w finale pokonał Krzysztofa Skubiszewskiego i Pawła Taborka 21:14. W spotkaniu o trzecie miejsce Michał Piłat z Maciejem Cieślakiem zwyciężyli 21:14 Arkadiusza Orlika i Michała Stonię.

Po ośmiu turniejach zdecydowanie prowadzi Kozłowski, który zgromadził łącznie 183 pkt. Na kolejnych miejscach plasują się: 2. Orlik (165 pkt.), 3. Turbiasz (161 pkt.), 4. Łukasz Kozioł (147 pkt.), 5. Piłat i Cieślak (obaj po 145 pkt.).

- Za tydzień odbędzie się zakończenie tegorocznego cyklu zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn - zapowiada Krzysztof Iwańczuk, prezes WZPS. - Turniej panów rozegrany zostanie w sobotę 30 sierpnia, a panie będą walczyły w niedzielę. Zawody zostaną rozegrane na terenie ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Serdecznie wszystkich zapraszam.