Tenisiści Returnu ze zmiennym szczęściem

TENIS. Weronika Domagała z Returnu Radom nie przebrnęła kwalifikacji międzynarodowego turnieju PKO Bank Polski Katowice Open z pulą nagród 25 tys. dolarów.

W pierwszej rundzie kwalifikacji radomianka zwyciężyła z Ukrainką Oksaną Chomyk w trzech setach: 6:1, 3:6, 6:1. W swoim drugim pojedynku nie sprostała jednak Lence Jurikovej ze Słowacji, przegrywając 7:5, 2:6, 2:6.

Tymczasem młodsi koledzy Domagały rywalizowali w Radomiu w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Maria Grzeszczyk z Returnu, która w finale pokonała Magdalenę Fręch z UKS Tenis SP-41 Łódź i ma duże szanse na awans do pierwszej ósemki skrzatek w kraju i wystąpienie na zakończenie sezonu w turnieju Supermasters. Inna reprezentantka radomskiego klubu Aleksandra Buczyńska zajęła trzecie miejsce w singlu i pierwsze w deblu.

Natomiast wśród chłopców w grze podwójnej zwyciężył duet Returnu Adrian Okrutny i Daniel Moczeniat.

Dobre informacje napłynęły również z Łęcznej, gdzie po dłuższej przerwie na kortach zaprezentowała się Karolina Wędzonka i od razu zanotowała sukces. Tenisistka Returnu zwyciężyła w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorek.