Kubica przedłużył kontrakt z BMW Sauber, a potem Ferrari?

Brytyjski ?Daily Telegraph" podał, że Robert Kubica przedłużył kontrakt z BMW Sauber. Tylko o rok, aby na sezon 2010 przenieść się do Ferrari. - To tylko plotka. Jeśli dojdzie do podpisania umowy, oficjalnie ogłosimy tę wiadomość - komentuje informację o nowym kontrakcie Polaka Jörg Kottmeier, rzecznik prasowy BMW Sauber

Kubica szybszy od setki Schumachera ?

Kubica, który w niedzielę zajął trzecie miejsce w Grand Prix Europy w Walencji, jest jednym z najlepszych kierowców obecnego sezonu, ale i najbardziej pożądanym zawodnikiem na rynku transferowym. Mówi się o zainteresowaniu Polakiem ze strony Ferrari, ostatnio plotkuje się także o Hondzie.

W grze o angaż Kubicy jest oczywiście także, a może przede wszystkim, BMW Sauber, które - jak podawał prestiżowy brytyjski "Autosport" - już w maju skorzystało z opcji w kontrakcie Polaka i zdecydowało się na pozostawienie go w zespole na kolejny rok. Wtorkowy "Daily Telegraph" dopisuje do transferowej sagi Kubicy kolejny rodział.

W artykule o Lewisie Hamiltonie, w którym Brytyjczyk przyznaje, że Felipe Massa, czyli jego najgroźniejszy rywal w walce o mistrzostwo jest piekielnie szybki, podano, że "za zamkniętymi drzwiami trwa inna intensywna walka, w której nagrodą jest miejsce w Ferrari w 2010 roku". Brytyjska gazeta napisała, że Kubica, który obok dwukrotnego mistrza świata Fernando Alonso wymieniany jest właśnie jako kandydat na nowego kierowcę Ferrari, właśnie przedłużył umowę z BMW Sauber o rok, a nie tak jak chciał zespół, na kolejne trzy sezony. Jeśli okaże się, że w 2009 roku BMW Sauber nie jest w stanie dać Kubicy bolidu, w którym Polak będzie mógł walczyć o mistrzostwo świata, to - zdaniem "Daily Telegraph" - Kubica poszuka sobie innego zespołu. Naturalnym wyborem wydaje się być Ferrari - kontrakt Kimiego Raikkonena z tym zespołem kończy się po sezonie 2009.

- To tylko plotka. Jeśli dojdzie do podpisania umowy, oficjalnie ogłosimy tę wiadomość - krótko komentuje informację "Daily Telegraph" Jörg Kottmeier, rzecznik prasowy BMW Sauber. Szef zespołu Mario Theissen powiedział w weekend w Walencji, że decyzja o składzie na przyszły sezon zostanie ogłoszona "pomiędzy chwilą obecną a zakończeniem sezonu". Wcześniej Niemiec zapowiadał, że oświadczenie na ten temat BMW Sauber wyda do końca lata.

Po 12 z 18 wyścigów Kubica ma 55 punktów i zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji kierowców. Najbliższy wyścig 7 września w Belgii. Od środy BMW Sauber testuje bolidy na torze Monza. Przez dwa dni plan realizował będzie Nick Heidfeld, w piątek obowiązki przejmie Kubica. Wyścig o GP Włoch na Monzy odbędzie się 14 września.

Dramat Alonso ?

Kogo obchodzą hamulce Kubicy ?