Beenhakker: Zawieszenia podtrzymuję do odwołania

Na wtorkowej konferencji prasowej Leo Beenhakker odniósł się do incydentu we Lwowie. Nie chciał wyjaśnić kulis całej sprawy. - Moim zadaniem jako trenera jest chronienie zawodników - mówił.

Beenhakker ogłosił skład. Są niespodzianki ?

Beenhakker zdecydował, że Artur Boruc, Dariusz Dudka i Radosław Majewski pozostaną zawieszeni do odwołania. Zawodnicy nie znaleźli się w kadrze na najbliższe mecze eliminacji z San Marino i Słowenią. - Ta sytuacja nie czyni nikogo wygranym. Nie wygrałem ja, nie wygrał polski futbol, nie wygrywają zawodnicy - mówił Beenhakker.

Selekcjoner nie chciał wyjawić szczegółów całego zajścia, dla dobra reprezentacji zachowa je dla siebie. - Pozwólcie państwo, że powiem, że w pewnym sensie nie jestem w stanie do końca wyjaśnić wszystkich decyzji, jakie podejmuję. A to dlatego, że wyjaśniając decyzję musiałbym poruszyć szereg szczegółów z tamtego wieczoru. A tego nie uczynię nigdy, bo jako trener nigdy nie niszczył bym jakiegokolwiek zawodnika a to, co się wydarzyło pozostaje tylko w gronie reprezentacji. Zatem zostaje przy wydanym oświadczeniu. Wiem, że są różne wersje, że się spekuluje,. Niech tak zostanie. Moim zadaniem jako trenera jest chronienie zawodników - mówił.

Beenhakker stwierdził, że nie ma problemu jeśli ktoś wypije lampkę wina do obiadu czy jednego drinka. - Jednak są pewne granice i od początku wszyscy zawodnicy byli tego świadomi - mówił. Selekcjoner nie jest w stanie pojąć tego, że piłkarze grający w dobrych zagranicznych klubach, żyjący na odpowiednim poziomie i wychowani w pewnej kulturze nie potrafią bawić się bez alkoholu.

Konferencja prasowa Leo Beenhakkera

- Jestem nieco rozbawiony reakcją niektórych mediów, które piszą, że to jest polski sposób bycia. I nie mam żadnych problemów z kulturą polska, każdy może żyć tak jak uważa. Ale w drużynie narodowej i zawodowym sporcie, jeśli jest jego częścią to pewne nawyki związane z polską kultura powinien zostawić za sobą -dodał Leo.

- Każdy zawodnik jest świadom, że jeśli przyjeżdża to po to, by dać z siebie wszystko - mówił Beenhakker i stwierdził, że zadaniem reprezentanta jest godnie reprezentować kraj, zwłaszcza poza jego granicami. Zawieszeni zawodnicy tak się niestety nie zachowali.

Beenhakker poinformował prezesa Michała Listkiewicza swojej decyzji na temat zawieszenia piłkarzy już w czwartek.- Powiedziałem, że nie mam żadnego problemu z tym, że prezes może informować o tym innych swoich ludzi - mówił.

Leo powiedział, że jedynym problemem były wypowiedzi nie konsultowane z nikim Zbigniewa Koźmińskiego dla prasy. - Do tej pory zadaję sobie pytanie jako kto to uczynił?

Lewandowski: Beenhakker wiedział co robi ?

Po skandalu we Lwowie: Boruc, Dudka i Majewski przepraszają ?

Więcej o: