Liga francuska. 3. kolejka

Słaby mecz Dudki i Jelenia

Mateja Kezman w PSG ?

Obaj reprezentanci Polski Dariusz Dudka i Ireneusz Jeleń zagrali w meczu Auxerre z Niceą, ale w niczym nie pomogli drużynie. Auxerre przegrało na własnym stadionie 0:1.

Zawieszony w kadrze przez Leo Beenhakkera Dudka grał tylko w pierwszej połowie. W przerwie został zmieniony przez Daniela Niculae. To była zmiana taktyczna. Trener Jean Fernandez postawił wszystko na jedną kartę, czyli na atak. Jego zespół przegrywał. Jeleń dotrwał do końca spotkania, ale oddał tylko jeden strzał na bramkę rywala. Po trzech kolejkach Auxerre z jednym zwycięstwem jest już w dolnej części tabeli.

Prowadzą Marsylia i Lyon. OM pokonało na wyjeździe beniaminka Le Havre. Prezes Marsylii Pape Diouf chciał przełożyć spotkanie. W sobotę rano w drodze do Le Havre wypadkowi uległ autobus z kibicami Marsylii. Zginęły dwie osoby. - Straciliśmy dwóch zawodników - powiedział po meczu trener OM Eric Gerets. Marsylia ma najlepszy atak w Ligue 1. Jej zawodnicy strzelili już dziewięć goli. Za to Lyon może pochwalić się najlepszą defensywą, w tym sezonie jeszcze nie stracił gola.

Wyniki 3. kolejki. LE HAVRE - OLYMPIQUE MARSYLIA 0:1 (0:0): Zenden (56.); AS MONACO - CAEN 1:1 (0:0): Nimani (52.) - Leko (74. samob.); LE MANS - SAINT-ETIENNE 1:0 (1:0): Helstad (39.); NANCY - TOULOUSE 0:0 ; SOCHAUX - PARIS SAINT-GERMAIN 1:1 (0:0): Erding (49., karny) - Sessegnon (62.); Valenciennes - Lorient 3:1 (2:0): Pujol (3.), Audel (32.), Pieroni (89.) - Gameiro (59.); LYON - GRENOBLE 2:0 (2:0): Makoun (6.), Benzema (37.); AUXERRE - NICE 0:1 (0:1): Yahia (29.); RENNES - LILLE 2:1 (0:1): Bruno Cheyrou (90.), Sow (90.) - Cabaye (34.). Mecz zakończony po zamknięciu wydania: Bordeaux - FC Nantes