Kolejna plotka na temat przyszłości Kubicy: Polak w Hondzie?

Robert Kubica zajął trzecie miejsce w sobotnich kwalifikacjach do GP Walencji, więc nic dziwnego, że co chwilę słyszymy kolejne informacje na temat ewentualnej zmiany barw polskiego kierowcy.

Alonso żartuje z Kubicą. Będzie zatrzymany wyścig?

Pojawiły się nowe plotki transferowe na temat Kubicy. Od kilku miesięcy spekuluje się o przejściu Polaka do Ferrari (raz na sezon 2009, raz na 2010), ale w Walencji komentator brytyjskiej ITV James Allen napisał w piątkowym podsumowaniu, że Kubicę kusi także Honda. Japoński zespół to jedna z największych niewiadomych przyszłego sezonu - Honda już od dłuższego czasu solidnie pracuje nad nowym bolidem, który w związku z nadchodzącymi zmianami przepisów, może okazać się zaskakująco mocny. Wiadomo też, że Japończycy rozmawiają też z Fernando Alonso, ale pewni swoich obecnych posad wydają się być Jenson Button i Rubens Barrichello.

Szef BMW Sauber Mario Theissen na piątkowej konferencji prasowej powiedział tylko na ten temat: - Decyzję o składzie na przyszły sezon ogłosimy pomiędzy chwilą obecną, a zakończeniem sezonu.

To jednak zmiana w porównaniu z tym, co Niemiec deklarował jeszcze kilka tygodni temu. Wówczas Theissen zapowiadał, że skład poda do końca lata. Ciekawe, że Allen podczas konferencji zauważył, że mowa ciała Kubicy i Theissena zdradza, że w BMW Sauber może być duże napięcie związane z kwestiami kontraktów i wyborów.

Kropi w Walencji... Szansa czy przeszkoda dla Kubicy?23-08-2008

Więcej o: