Beenhakker dla Sport.pl: Zawiesiłem piłkarzy na czas nieograniczony

- Zawiesiłem Boruca, Dudkę i Majewskiego na czas nieograniczony. Zmusili mnie do tego. Pogwałcili zasady, które wspólnie ustaliliśmy dla całej ekipy. Nieważne czy chodzi o kluczowych zawodników w kadrze czy drugoplanowych. Każdy musi ponosić konsekwencje złamania dyscypliny - powiedział w wywiadzie ze Sport.pl trener Leo Beenhakker.

Prasa o skandalu w kadrze Leo Beenhakkera ?

Blog Dariusza Wołowskiego: Ile straci kadra bez Boruca ?

Trener reprezentacji Polski po raz pierwszy skomentował publicznie wydarzenia po meczu z Ukrainą we Lwowie, które stały się powodem usunięcia z kadry bramkarza nr 1 Artura Boruca, obrońcy Dariusza Dudki i pomocnika Radosława Majewskiego.

Nieoficjalnie wiadomo, że trzej piłkarze po meczu z Ukrainą, wbrew zakazowi Holendra, udali się do miasta, gdzie - jak to ujął rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński - uczestniczyli w alkoholowej libacji z dziennikarzami. Piłkarze tłumaczyli, że żadna libacja nie miała miejsca, a trener zwykle pozwalał po meczach na dwa czy trzy piwa...

- Myśli pan, że chodziło o dwa, trzy piwa? Uważa pan, że robiłbym taką burzę z powodu dwóch czy trzech piwa? O czym my rozmawiamy? Bądźmy wszyscy rozsądni! Nie jestem głupi i zwykle po meczach pozwalam zawodnikom na wypicie jednego piwa czy dwóch. Nie ma problemu, jeśli przy kolacji po meczu ktoś chce wypić kieliszek wina. Ale zapewniam, że to nie ten przypadek - powiedział Sport.pl wzburzony Beenhakker.

- Jestem równie wściekły, co rozczarowany, że chodzi akurat o tych piłkarzy. Ale moje uczucia są tu nie ważne. Każdy trener każdej dyscypliny, piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki zawiera ze swoimi zawodnikami umowę. Żeby grupa ludzi podążała wspólnie w jednym kierunku wszyscy muszę przestrzegać tych samych reguł. Kto je łamie, sam decyduję się stanąć poza nawiasem grupy. Kiedy zasady są łamane, trener musi zareagować, bowiem zostaje jeszcze reszta grupy - tłumaczy Beenhakker swoją decyzję. - Pomijam już fakt, że chodzi o drużynę narodową, reprezentującą kraj na zewnątrz, co zobowiązuje każdego zawodnika do zachowania szczególnych standardów - dodaje.

Spytaliśmy też na jak długo są zawieszeni niezdyscyplinowani zawodnicy?

- Nie podam teraz żadnych szczegółów. Po tak rażącym i niedopuszczalnym złamaniu dyscypliny zawieszam ich do odwołania. Na początku przyszłego tygodnia ogłoszę skład 23-osobowej kadry na mecze w eliminacjach MŚ 2010 ze Słowenią i San Marino, wtedy wszyscy się dowiedzą, czy wspomniani zawodnicy w niej się znaleźli - powiedział nam Holender.

Blog Michała Szadkowskiego: Leo zrobił co trzeba ?

Boruc, Dudka i Majewski wykluczeni z kadry ?