Czeski półfinał w Forest Hills

W półfinale turnieju Forest Hills Tennis Classic dojdzie do wewnątrzczeskiej rywalizacji. Rozstawiona z numerem trzy Iveta Benesova pokonała Jekatarinę Makarową 2:6, 6:2, 6:4 i o awans do finału zagra z Lucie Safarovą. W najlepszej czwórce turnieju są również Peng Shuai oraz Carla Suarez Navarro.

25-letnia Benesova po raz drugi w tym sezonie awansowała do fazy półfinałowej turnieju WTA Tour. W kwietniu leworęczna Czeszka osiągnęła finał zmagań w Estoril. Po raz trzeci Benesova osiągnęła natomiast półfinał w nowojorskiej dzielnicy Forest Hills. W 2004 przegrała tutaj w finale z Jeleną Lichowczewą, a rok później w 1/2 z Lucie Safarovą, z którą i tym razem zagra o wejście do decydującej fazy turnieju.

Safarova, która w 2005 roku wygrała cały turniej w Forest Hills, w czwartek pokonała ostatnią pozostałą w zmaganiach reprezentantkę gospodarzy - Jameę Jacson 3:6, 6:3, 6:0.

Zacięte dwa sety rozegrały w ćwierćfinałowym pojedynku Peng Shuai oraz Wiera Duszewina. Chinka pierwszą partię wygrała przewagą jednego breaka 6:4, przy stanie 4:5 w drugim secie obroniła setbola i ostatecznie triumfowała 7:5. W pierwszej rundzie 22-letnia Azjatka pokonała najwyżej rozstawioną w turnieju Francuzkę Pauline Parmentier.

O awans do finału Peng Shuai zagra z turniejową czwórką Carlą Suarez Navarro. Obie tenisistki spotkały się w ubiegłym tygodniu w pierwszej rundzie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Chinka zwyciężyła wówczas 7:5, 7:6(2).

Wyniki ćwierćfinałów:

Iveta Benesova (Czechy, 3) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 2:6, 6:2, 6:4 Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 4) - Martina Muller (Niemcy) 6:2, 6:0 Peng Shuai (Chiny) - Wiera Duszewina (Rosja) 6:4, 7:5 Lucie Safarova (Czechy) - Jamea Jackson (USA) 3:6, 6:3, 6:0