Drzyzga: Stelmach to dobry kandydat na trenera

- Stelmach to dobry kandydat, pod warunkiem że nie będzie na postronku działaczy i nikt nie będzie mu kłód rzucał pod nogi - mówi Wojciech Drzyzga, komentator Sport.pli Polsatu

Koniec z trenerami z zagranicy: Stelmach za Lozano, Świderek za Bonittę

Stelmach twierdzi, że nie bałby się podjąć wyzwania, ale nie chce na razie dyskutować na ten temat: - Telefony się urywają, a ja nie mam nic do powiedzenia.

Trzykrotny wicemistrz Europy Wojciech Drzyzga, przed laty asystent selekcjonera, uważa, że jeśli działacze zdecydują się na polskiego szkoleniowca, to Stelmach jest dobrym kandydatem. - Ma wspaniałą przeszłość i wiele doświadczeń, jakie zebrał podczas gry za granicą. To tak naprawdę przedstawiciel włoskiej szkoły - uważa Drzyzga. - Wiem, że nie ma doświadczenia, ale selekcjoner to co innego niż trener. On ma prowadzić kadrę, a nie szkolić zawodników. Starsi szkoleniowcy w Polsce są mocno poróżnieni, dlatego młody selekcjoner to ciekawe rozwiązanie. Pod warunkiem że dostanie od związku taki komfort pracy jak odchodzący Lozano oraz Bonitta, i nie będzie na postronku działaczy. Musi mieć pełen kredyt zaufania, a nie dobrych wujków i podpowiadaczy pod bokiem. Dlatego od całego środowiska oczekiwałbym pełnej solidarności z nowym trenerem. Prawdziwej, nie fałszywej.

Prezes PZPS: Chcę trenera z Polski (wideo)

Więcej o: