Mauresmo broni piłki meczowe

Amelie Mauresmo po zaciętym boju pokonała Patty Schnyder 6:4, 3:6, 7:6(6) i awansowała do ćwierćfinału turnieju tenisistek w New Haven. Zrewanżowała się tym samym Szwajcarce za porażkę w styczniu w Gold Coast. Spośród rozstawionych uczestniczek odpadła również Flavia Pennetta, która nie sprostała Soranie Cirstei. Pewne zwycięstwa w kolejnym dniu rozgrywek odnotowały tylko dwie zawodniczki: Anna Czakwetadze i Caroline Wozniacki.

Francuska zwyciężczyni Australian Open i Wimbledonu z 2006 roku nie przywykła do porażek w meczach z leworęczną Szwajcarką. Dziś dobitnie to udowodniła, pokonując Schnyder po raz trzynasty w ich dziewiętnastym spotkaniu. O zwycięstwo nie było łatwo. Pierwszy set padł łupem niżej notowanej tenisistki francuskiej, drugi - zgodnie z typowaniami - rozstawionej Szwajcarki.

W decydującej odsłonie Amelie prowadziła już 4:2, ale wtedy przeciwniczka zdobyła dwa przełamania i przy stanie 5:4 serwowała, by wygrać mecz. Na jej nieszczęście, popełniła dwa podwójne błędy serwisowe, które oddaliły perspektywę wygranej. Doszło do tie breaka, w którym jako pierwsza piłkę meczową przy wyniku 6:5 miała Schnyder. Nie udało się jej wykorzystać okazji, a w tych okolicznościach Mauresmo szybko zakończyła seta. Kolejną rywalką triumfatorki tego pojedynku będzie zeszłoroczna finalistka, Agnes Szavay. Rozstawiona z numerem czwartym Węgierka wyeliminowała wczoraj Sarę Errani.

Dramatyczny bój stoczyła w swoim pierwszym turniejowym meczu Daniela Hantuchova (numer 2). Słowaczka zwyciężyła Olgę Goworcową 3:6, 6:2, 7:6(4) w dwie i pół godziny. Pierwszego seta zdobyła niespodziewanie niżej klasyfikowana Białorusinka, która wywalczyła przewagę podwójnego przełamania. W drugiej odsłonie lepiej zaprezentowała się bardziej doświadczona Hantuchova i tym samym wyrównała stan pojedynku. W trzecim secie agresywnie grająca Goworcowa nie miała najmniejszego zamiaru się poddać. Miała do dyspozycji trzy piłki meczowe, ale żadnej nie wykorzystała. Najlepsza słowacka tenisistka osiągnęła swój cel w tie-breaku, triumfując 7-4. W kolejnej rundzie zmierzy się z Alize Cornet.

Rozstawiona z numerem siódmym Cornet wyeliminowała 7:6(3), 4:6, 6:2 Słowenkę Katarinę Srebotnik. Anna Czakwetadze (numer 1) zwyciężyła 6:4, 6:4 Casey Dellacquę i o półfinał zawalczy z Soraną Cirsteą.

Wyniki drugiej rundy:

Anna Czakwetadze (Rosja, 1) - Casey Dellacqua (Australia) 6:4, 6:4 Daniela Hantuchova (Słowacja, 2) - Olga Goworcowa (Białoruś) 3:6, 6:2, 7:6(4) Amelie Mauresmo (Francja) - Patty Schnyder (Szwajcaria, 5) 6:4, 3:6, 7:6(6) Sorana Cirstea (Rumunia) - Flavia Pennetta (Włochy, 6) 3:6, 6:4, 6:3 Alize Cornet (Francja, 7) - Katarina Srebotnik (Słowenia) 7:6(3), 4:6, 6:2 Caroline Wozniacki (Dania) - Monica Niculescu (Rumunia, Q) 6:3, 6:3