Solorz chce kupić Lecha Poznań

PRZEGLĄD PRASY. Jeden z najbogatszych Polaków Zbigniew Solorz chce zainwestować w klub Ekstraklasy. Listę właściciela Polsatu otwiera Lech Poznań, ale Solorz bierze tez pod uwagę inne kluby. - Nie upieram się przy Lechu. Może to być też Lechia Gdańsk, albo Śląsk Wrocław. Albo nikt- przyznaje w "Przeglądzie Sportowym".

Antyrosyjskie okrzyki na Legii. Będzie kara od UEFA? 

Lech uchodzi za najlepiej rozwijający się klub piłkarski w Polsce z dobrym zapleczem i oddaną rzeszą kibiców. Idealnie spełnia więc wymagania Solorza, który chciałby uczynić z drużyny wizytówkę miasta, a może nawet całej polskiej piłki klubowej. Właściciel "Kolejorza" Jacek Rutkowski sceptycznie jednak podchodzi do pomysłu medialnego potentata. - Pan Solorz nie rozmawiał ze mną na ten temat, a ja jestem zainteresowany rozwojem Lecha, a nie jego sprzedażą - mówi.

Kolejne miejsca na liście Solorza zajmują Lechia Gdańsk i Śląsk Wrocław. Oba kluby grają w dużych miastach i niedługo będą mogły się pochwalić nowoczesnymi stadionami, na których odbędą się mecze Euro 2012. Inne zespoły go nie interesują.

Jeden z najbogatszych Polaków zapowiada, że bez względu na to w jaki klub zainwestuje nie będzie wyrzucał pieniędzy w błoto. - Jeżeli ktoś myśli, że przyniosę worek pieniędzy i powiem: bawcie się na mój koszt, to jest w grubym błędzie - mówi. - Ja chcę zrobić poważny biznes z poważnymi ludźmi - dodaje.

Lech szuka bramkarza. Kupi reprezentanta Bośni? 

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama

Więcej o: