12. dzień igrzysk: ręczni i siatkarze polegli

Środa była czarnym dniem dla polskich drużyn. Najpierw siatkarze, a potem piłkarze ręczni przegrali w ćwierćfinałach i pożegnali się z turniejem olimpijskim. Jasnym punktem polskiej reprezentacji był Artur Noga (awans do finału biegu na 110 m przez płotki) oraz Wojciech Tyszyński i Paweł Baraszkiewicz (awans do finału C2 na 1000 m).

Dzień 12. w Pekinie w relacji Z czuba ?

Po dobrych występach w grupie siatkarze liczyli na awans do półfinału. Niestety marzenia o medalu przekresliła porażka z Włochami. Drużyna Raula Lozano przegrała dwa pierwsze, potem zdołała doprowadzić do tie braeku, ale w nim lepsi okazali się rywale.

Dreszczowiec w Pekinie. Siatkarze bez medalu - relacja ?

Zawiedli także piłkarze ręczni. W ćwierćfinale grali z Islandią, z którą nie przegrali meczu od półtora roku. W Pekinie rywale przerwali tę złą passę i wyeliminowali zespół Bogdana Wenty. Kluczowa była pierwsza połowa meczu, katastrofalna w wykonaniu Polaków (przegrali 14:19).

Islandia eliminuje piłkarzy ręcznych z turnieju - relacja ?

Na stadionie lekkoatletycznym najlepiej zaprezentował się Artur Noga. W półfinale biegu na 110 m przez płotki zajął drugie miejsce i awansował do finału. Po raz drugi w Pekinie pobił rekord życiowy, który teraz wynosi 13,34 sek.

O medal na 400 m przez płotki miała powalczyć Anna Jesień. Rywalki okazały się jedna dużo mocniejsze i Polak dobiegła do mety na piątej pozycji. W finale konkursu rzutu młotem wystąpiły Kamila Skolimowska i Anita Włodarczyk. Mistrzyni olimpijska z Sydney spaliła trzy próby i nie została sklasyfikowana, Włodarczyk skończyła konkurs na szóstym miejscu.

W eliminacjach biegu na 800 m zawiódł Paweł Czapiewski. W swoim biegu Polak zajął trzecie miejsce i nie wystąpi w półfinale. Pobiegnie w nim Marcin Lewandowski, który wygrał swój bieg.

Noga w finale z rekordem życiowym ?

Na torze kajakowym Polacy startowali ze zmiennym szczęściem. Wojciech Tyszyński i Paweł Baraszkiewicz wygrali swój wyścig eliminacyjny C2 na 1000 m i awansowali do finału. Ta sztuka nie udała się Marcinowi Grzybowskiemu. Polak, po dobrym starcie, zakończył wyścig dopiero na czwartej pozycji.

Wygrana dwójki, porażka Grzybowskiego ?

W decydująca fazę wchodzą zmagania żeglarzy. W środę starty zakończyły panie występujące w klasie RS:X. W wyścigu medalowym Zofia Klepacka przypłynęła na ósmym miejscu i w klasyfikacji końcowej zajęła szóste miejsce. Po środowych wyścigach startujący w klasie Star Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajmowali 13. i 9. miejsce. W klasyfikacji generalnej spadli na szóste miejsce i mają małe szanse na medal.

Kusznierewicz i Życki spadają w klasyfikacji ?

Najciekawsze, najważniejsze

Fenomenalny Bolt pobił rekord Johnsona na 200 m ?

Usain Bolt wyrasta na największą, obok Michaela Phelpsa, postać igrzysk. Jamajski sprinter wygrał finałowy bieg na 200 m i czasem 19,30 pobił o 0,02 sek. rekord świata od 16 lat należący do Michaela Johnsona. To drugi złoty medal i drugi rekord świata Bolta w Pekinie.

Wszystkie wyniki terminarz igrzysk ?