Sport w skrócie

TENIS

Kolejne sukcesy

Zawodnicy Returnu Radom zaliczyli udany występ w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów, który odbył się w Warszawie. Marysia Grzeszczyk zajęła drugie miejsce, a Aleksandra Buczyńska trzecie w grze pojedynczej. Natomiast w grze podwójnej zawodniczki Returnu grające ze sobą w parze również zajęły drugie miejsce. Duet Returnu w finale uległ Patrycji Karolak (MKT Łódź) i Paulinie Rusteckiej (UKS Net Ożarów Mazowiecki) 4:6, 2:6. Natomiast wśród chłopców Adrian Okrutny i Daniel Moczeniat stanęli na najniższym stopniu podium w rywalizacji singlistów.

Mistrzowie Szydłowca

Elżbieta Mazurkiewicz ze Skarżyska-Kamiennej i Dominik Zarzycki z Rzucowa zwyciężyli w I szydłowieckim turnieju tenisa ziemnego o puchar burmistrza miasta Szydłowca. Druga w kategorii kobiet była Mariola Zdziech, a trzecia Agnieszka Ziętkowska (obie z Szydłowca). Natomiast wśród mężczyzn na podium znaleźli się także Roman Myśliński i Filip Walczak, a tuż poza nim uplasował się Krzysztof Janczyk. Najstarszym zawodnikiem szydłowieckiego turnieju był Leszek Czarnecki z Szydłowca. Ogółem w zawodach zorganizowanych przy współudziale środków finansowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego przez Stowarzyszenie "Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej" oraz Urząd Miejski w Szydłowcu wzięło udział 27 tenisistów w tym trzy kobiety.

PIŁKA NOŻNA

Cztery na zgrupowaniu

Cztery zawodniczki Zamłynia Radom zostały powołane na zgrupowanie oraz dwumecz reprezentacji Polski kobiet do lat 19 ze Słowacją, które odbędą się w dniach od 22 do 25 sierpnia w Limanowej i Mszanie. Są to: Katarzyna Żak, Weronika Aszkiełowicz, Klaudia Kacprzak i Aleksandra Janicka. - Po raz kolejny możemy być dumni z powołań dziewcząt do kadry. Przypomnę tylko, że razem liczba reprezentantek Polski z Zamłynia wynosi około 15 zawodniczek - nie krył zadowolenia trener pierwszoligowego zespołu Andrzej Pluta. Przypomnijmy, że nowy sezon jego podopieczne zainaugurują w ostatni weekend sierpnia.

Zagrają o puchar

Na siedmiu boiskach naszego regionu rozegrane zostaną w środę spotkania drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 16.30. Wolny los mają piłkarze Prochu Pionki.

Oto zestaw par: Belweder Mogielnica - Oskar Przysucha, Iskra Janów - Rexona Radom, Powiślanka Lipsko - Gracja Taczów, Jodła Jedlnia - Orzeł Wierzbica, Centrum Radom - Gryfia Mirów, KS Kozienice Janików II - Plon Garbatka, Akcja Jastrzębia - KS Kozienice Janików I.

Mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 3 września, półfinały 17 września, a finał 24 września. Zwycięzca awansuje do rozgrywek na szczeblu okręgu mazowieckiego