Wtorek na Igrzyskach: starty Polaków

Wtorek: Po złotym poniedziałku, znów liczymy na dobry wynik polskich olimpijczyków. Swoje zmagania rozpoczynają przecież kajakarze, z którymi kibice wiążą medalowe nadzieje. Na bieżni lekkoatletycznej pojawi się też nasza utytułowana biegaczka Lidia Chojecka. O medal będzie walczył również nasz bokser Łukasz Maszczyk.

Lekkoatletyka

Z czuba i na żywo. Starty Polaków  ?

Jesień w finale  ?

Od rana w Pekinie rywalizację rozpoczęli lekkoatleci. W eliminacjach rzutu oszczepem udział wzięły dwie Polki - Urszula Piwnicka i Barbara Madejczyk. Tylko tej drugiej udało się awansować do finału. W eliminacjach biegu na 200 m odpadła Marta Jaschke, która w swojej serii zajęła siódme miejsce. Koło godziny 15. w półfinale biegu na 110 m przez płotki wystartuje Artur Noga. Polskim wydarzeniem dnia na Stadionie Narodowym będzie jednak finał rzutu dyskiem z udziałem Piotra Małachowskiego. Polak miał drugi wynik eliminacji i ma szanse na dobry wynik.

Tenis stołowy

Porażka tenisistek stołowych po morderczym meczu  ?

Swój olimpijski start rozpocznie też polski weteran tenisa stołowego Lucjan Błaszczyk. Jak wypadnie start 11-krotnego mistrza Polski podczas jego czwartych Igrzysk?

Triathlon

Triathlon indywidualnie kobiet  ?

W tej trudnej i wyczerpującej konkurencji wystartuje też Polak Marek Jaskółka. Polski olimpijczyk, który do 2003 roku reprezentował barwy Niemiec w tym roku błysną formą podczas Pucharu Świata. Na zawodach w koreańskim Tongyeong zajął 7 miejsce.

Żeglarstwo

Kusznierwicz i Życki na czwartym miejscu  ?

W decydującą fazę zmagań "wpływają" żeglarze. W poniedziałek startujący w klasie Star Polacy Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki spadli na 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Ciągle jednak mają szanse na olimpijski medal. We wtorek rozegrane zostaną dwa wyścigi z ich udziałem.

Kajakarstwo

Polacy wystąpią w finale K4  ?

O 9.30 zaplanowano pierwszy wyścig eliminacyjny z udziałem Marka Twardowskiego. Ze startem Chorążego polskiej ekipy kibice wiążą medalowe nadzieje. Mistrz świata z 2006 roku i brązowy medalista z 2007 w K1 popłynie na dystansie 500 m. Czterdzieści minut później swoje eliminacje rozpocznie Paweł Baraszyński w C1 500 m.

We wtorkowe przedpołudnie popłyną jeszcze w K1 500 m Małgorzata Chojnacka i Dorota Kuczkowska, w C2 500 m Daniel Jędraszko i Roman Rynkiewicz, a w K2 500 m Aneta Konieczna i Beata Mikołajczyk.

Podnoszenie Ciężarów

Dołęga: nie zawsze można wygrywać  ?

Po nie udanym starcie braci Dołęgów, humory kibiców ma szansę poprawić Grzegorz Kleszcz, który wystartuje w najwyższej wadze (plus 105 kg).

Boks

Łukasz Maszczyk w ćwierćfinale  ?

Łukasz Maszczyk po zwycięstwie nad Jafetem Uutonim z Namibii awansował do ćwierćfinału olimpijskiej rywalizacji bokserów w kategorii 48 kg. Jedna wygrana dzieli go od miejsca na podium.