Początek zgrupowania kadry, a Bronowicki kontuzjowany

- Kolano spuchło, nie wiem, czy zagram we Lwowie - mówi Sport.pl obrońca Crvenej Zvezdy Belgrad Grzegorz Bronowicki. W niedzielę rozpoczęło się krótkie zgrupowanie przed środowym meczem towarzyskim reprezentacji Leo Beenhakkera

Boczny obrońca doznał urazu podczas czwartkowego meczu w Pucharze UEFA z Apoelem Nikozja. Zszedł z boiska w 40. minucie.

- W poniedziałek przyjeżdżam do Warszawy, chcę, żeby doktor Grzywocz obejrzał nogę i podjął decyzję - mówi Bronowicki. Nie wiadomo, czy - jeśli uraz wykluczy go z wyjazdu na Ukrainę - trenerzy zdecydują się kogoś powołać. Na liście rezerwowych jest obrońca Polonii Warszawa Tomasz Jodłowiec. W razie czego nie będzie kłopotu, by dołączył do zespołu.

Kadrowicze zjeżdżali się do stolicy w weekend. W poniedziałek będą mieć dwa treningi - o 11 i 18. Dopiero podczas popołudniowych zajęć Beenhakker będzie miał do dyspozycji wszystkich. W niedzielę swoje mecze rozgrywali m.in. Mariusz Lewandowski, Artur Boruc, Łukasz Piszczek, Rafał Majewski i Roger Guerreiro.

Najpóźniej, bo o 21, zaczyna swoje spotkanie Dariusz Dudka i Ireneusz Jeleń z Auxerre.

Piłkarze lecą na Ukrainę we wtorek o 11.20 lotem rejsowym.

W porze meczu (godz. 18 czasu lokalnego) mają trenować na boisku Karpat, na którym zostanie rozegrane spotkanie. Będzie to pierwszy występ reprezentacji od porażki z Chorwacją na Euro 2008.

Kadra na mecz z Ukrainą.

Bramkarze: Artur Boruc (Celtic), Łukasz Fabiański (Arsenal).

Obrońcy : Paweł Golański (Steaua), Adam Kokoszka (Empoli), Michał Żewłakow (Olympiakos), Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda), Marcin Kowalczyk (Dinamo Moskwa), Piotr Polczak (Cracovia).

Pomocnicy : Mariusz Lewandowski (Szachtar), Dariusz Dudka (Auxerre), Rafał Murawski (Lech), Jacek Krzynówek (Wolfsburg), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Roger Guerreiro (Legia), Radosław Majewski (Polonia Warszawa), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin).

Napastnicy : Łukasz Piszczek (Hertha), Ireneusz Jeleń (Auxerre), Euzebiusz Smolarek (Racing Santander).

Lista rezerwowych : Sebastian Przyrowski i Tomasz Jodłowiec (obaj Polonia Warszawa), Grzegorz Wojtkowiak, Tomasz Bandrowski, Sławomir Peszko (Lech), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze).

Więcej o: