Piątek na igrzyskach: Mamy medal!

W piątek pierwsze starty lekkoatletów. Już pierwszego dnia o medal walczy kulomiot Tomasz Majewski, a Marek Plawgo wystąpi w kwalifikacjach biegu na 400 m przez płotki. Piątek to także ważny dzień dla siatkarek, wysokie zwycięstwo z Wenezuelą przedłużyło szanse na awans do ćwierćfinału.

Igrzyska w Pekinie Z czuba i na żywo ?

Szermierka

Wreszcie dobry występ polskich szermierzy i od razu pierwszy medal dla Polski! Po dramatycznym pojedynku z Chińczykami, wygranym 45:44, w finale nasi szpadziści zmierzyli się z Francuzami. Tym razem okazali się jednak za słabi i przegrali do 29.

Polscy szpadziści w finale! ?

Lekkoatletyka

Tomasz Majewski wygrał kwalifikacje pchnięcia kulą, już w pierwszej próbie uzyskując minimum kwalifikujące go do konkursu finałowego. Polak ustanowił również swój nowy rekord życiowy. Już od pewnego czasu jest w bardzo dobrej formie. Tuż przed igrzyskami ustanowił swój wcześniejszy rekord (20,97). Finał konkurencji o godz. 15.

Rekordowe kwalifikacje Majewskiego ?

Dariusz Kuć odpadł w drugiej rundzie kwalifikacji biegu na 100 m. W pierwszej rundzie uzyskał 9. rezultat.

Awans Kucia ?

Szymon Ziółkowski zakwalifikował się do finału konkurencji w Pekinie. Polak w eliminacjach w pierwszym rzucie uzyskał 79,55 m. To najlepszy wynik w grupie B. Minimum kwalifikacyjne wynosiło 78,0 m.

Ziółkowski w finale ?

W siedmioboju występują Karolina Tymińska i Kamila Chudzik. Po dwóch konkurencjach - biegu na 100 m ppł i skoku wzwyż - Tymińska jest na 18. pozycji (1974 pkt), a Chudzik na 21. (1949 pkt).

Walczą siedmioboistki ?

W biegu eliminacyjnym kobiet na 800 m Anna Rostkowska zajęła trzecie miejsce i awansowała do półfinału. Polka uzyskała czas 2.02,11.

Awans Rostkowskiej ?

O awans do finału rzutu dyskiem będą walczyć Wioletta Potępa i Joanna Wiśniewska. Rywalizację rozpoczną około godz. 14. W wieczornej serii wystąpi Żaneta Glanc.

Pół godziny później na bieżnię wejdzie Wioletta Frankiewicz, startująca w pierwszym biegu eliminacyjnym na 3000 m z przeszkodami. W trzecim biegu wystąpi Katarzyna Kowalska.

Jako ostatni z polskich lekkoatletów wystartuje w piątek jedna z naszych głównych nadziei, Marek Plawgo. Pobiegnie w eliminacjach biegu na 400 m przez płotki i będzie jednym z faworytów swojej serii.

Wszystkie wyniki polskich lekkoatletów zobacz na Sport.pl ?

Siatkówka

Polki bez problemu pokonały Wenezuelki 3:0. Trener Marco Bonitta wierzy, że awans jest teraz bardzo blisko. Liczyć będą się jednak małe punkty, więc nawet zwycięstwo 3:0 z USA może nie wystarczyć, aby nasze zawodniczki mogły wystąpić w półfinale.

Złotka znów mają szanse na awans! ?

Łucznictwo

Po świetnym występie i rekordzie olimpijskim w 1/16 finału, w kolejnej rundzie Jacek Proć zmierzył się z Ukraińcem Wiktorem Rubanem. Niestety zarówno on, jak i Rafał Dobrowolski, odpadli z rywalizacji w 1/8 finału.

Łucznicy niestety bez niespodzianki ?

Pływanie

W "Wodnej Kostce" Polacy do tej pory zawodzili. Niestety, zła passa trwa. W półfinale sprintu mężczyzn przedostatni był Bartosz Kizierowski. Na 1500 m stylem dowolnym popłyną jeszcze Maciej Hreniak i Mateusz Sawrymowicz.

Porażka Kizierowskiego ?

Kajakarstwo

Anieszka Stanuch wystąpi w finale kajakarskiego slalomu kobiet!

Stanuch piąta ?

Żeglarstwo

Po przymusowej przerwie do zawodów wrócą również żeglarze, a wśród nich Polacy: Katarzyna Szotyńska (Laser Radial), Maciej Grabowski (Laser), Zofia Klepacka (RS:X), Przemysław Miarczyński (RS:X), Rafał Szukiel (Finn), Patryk Piasecki i Kacper Ziemiński (470), Krzysztof Kierkowski i Marcin Czajkowski (49). Większość z nich do tej pory spisywała się słabo, albo bardzo słabo. Tymczasem Kusznierewicz i Życki zajęli piąte miejsce w pierwszym wyścigu.

Kusznierewicz i Życki na 5. ?

Wioślarstwo

Do finału zakwalifikowała się męska czwórki wagi lekkiej w składzie: Łukasz Pawłowski, Bartłomiej Pawelczak, Miłosz Bernatajtys Paweł Rańda. Wystąpimy także w finale w czwórce podwójnej, gdzie będziemy jednymi z faworytów do medali. Czwórka podwójna w składzie: Konrad Wasilewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol.

Znakomite występy wioślarzy ?

Kolarstwo torowe

W kwalifikacjach sprintu drużynowego mężczyzn wystartują Polacy w składzie: Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński, Maciej Bielecki i Łukasz Kwiatkowski. Początek o 10.30.

Starty Polaków w kolarstwie torowym ?

Judo

W czwartek blisko pierwszego medalu dla Polski był judoka Przemysław Matyjaszek, który przegrał walkę o brązowy medal. W piątek szybko odpadła Urszula Sadkowska startująca w kategorii ponad 78 kg. Także Janusz Wojnarowicz, nie doczekał się możliwości występu w repasażach.

Porażki polskich judoków ?