Hass wygrywa w trzecim podejściu

Tommy Haas po raz trzeci w tym sezonie awansował do ćwierćfinału turnieju ATP. W drugiej rundzie zawodów Legg Mason Tennis Classic w Waszyngtonie Niemiec pokonał Nicolasa Mahut 7:6(4), 6:3. Wspaniałą serię zwycięstw kontynuuje Juan Martin Del Potro, który tym razem okazał się lepszy od Dudiego Selli.

Haas minionej nocy po raz trzeci w karierze zagrał z Mahut, odnosząc pierwsze zwycięstwo. W inauguracyjnym secie 30-letni Niemiec jako pierwszy przełamał rywala, serwując przy stanie 5:3 popełnił jednak trzy podwójne błędy, znacząco ułatwiając Francuzowi odrobienie strat. Rozstawiony z numerem cztery Hass powetował to sobie jednak w tie breaku, zwyciężając 7:4. W drugiej partii Mahut przegrał zaś od stanu 3:2 cztery kolejne gemy. Mecz trwał godzinę oraz trzydzieści pięć minut.

- Cieszę się, że w końcu udało mi się go pokonać," powiedział po spotkaniu Haas. "Przegrałem z nim dwa poprzednie mecze. Wydaje mi się, że dzisiaj zagrałem dobre spotkanie. Byłem zły, kiedy po wywalczonym przełamaniu serwowałem przy stanie 5:3 i popełniłem trzy podwójne błędy, ale po tym zdołałem wygrać seta w tie breaku. Myślę, że gram bardzo solidnie z głębi kortu, wiem też, że jestem w stanie wygrywać więcej punktów po trafionym serwisie.

O awans do półfinału Tommy Haas zagra Alejandro Fallą. Kolumbijczyk pokonał po dwóch tie breakach Francuza Florenta Serre.

Juan Martin Del Potro w rywalizacji z Dudi Sellą przerwał serię dwunastu wygranych spotkań bez straty seta, ale kontynuuje znacznie ważniejszą passę - meczów bez porażki. 19-letni Argentyńczyk pokonując reprezentantem Izraela 6:0, 5:7, 6:2, wygrał swój szesnasty kolejny pojedynek. Tydzień przed startem w Waszyngtonie Del Potro zwyciężył w turnieju na twardych kortach w Los Angeles, zaś w lipcu triumfował na czerwonej cegle w Stuttgartcie oraz Kitzbuhel.

W ćwierćfinale Argentyńczyk zagra z Johnem Isnerem, który jest zeszłorocznym finalistą turnieju w Waszyngtonie. W środę, mierzący 205 centymetrów Amerykanin, pokonał swojego rodaka Donalda Younga 6:4, 7:6(4).

Wyniki drugiej rundy:

Tommy Haas (Niemcy, 4) - Nicolas Mahut (Francja) 7:6(4), 6:3 Alejandro Falla (Kolumbia) - Florent Serra (Francja) 7:6(2), 7:6(11) John Isner (USA) - Donald Young (USA) 6:4, 7:6(4) Juan Martin Del Potro (Argentyna, 2) - Dudi Sela (Izrael) 6:0, 5:7, 6:2