Resovia za burtą Pucharu Polski, Stal gra dalej

Krótko trwała przygoda piłkarzy Resovii w rozgrywkach centralnych Remes Pucharu Polski. Resoviacy przegrali na wyjeździe z Pniówkiem Pawłowice Śląskie 1:2 i odpadli z dalszej rywalizacji. Stal Sanok pokonała natomiast na własnym boisku Unię Tarnów 3:1.

Resoviacy w pierwszej połowie nie ustępowali niczym gospodarzom, a gra była wyrównana. Rzeszowianie mieli nawet okazje do strzelenia gola, ale ani Piotr Mazurkiewicz, ani Andrzej Danielak nie potrafili skierować piłki do siatki. Gospodarze tylko raz zagrozili bramce Marcina Pietryki, ale strzał Pawła Woniakowskiego zablokował Wiesław Kozubek.

W drugiej połowie resoviakom nie udało się już jednak powstrzymać Woniakowskiego, który dał prowadzenie miejscowym. Drugą bramkę kwadrans później dołożył Piotr Maroszek i było po meczu. Ambitna pogoń resoviaków zakończyła się jedynie honorowym trafieniem Kozubka. Wcześniej jednak rzeszowianie stracili Mazurkiewicza, który z podejrzeniem zerwania ścięgna Achillesa, po kopnięciu bez piłki przez jednego z przeciwników, został odwieziony do szpitala.

Bramki: Woniakowski (68.), Maroszek (83.) - Kozubek (89.)

Resovia: Pietryka - Szkolnik, Kozubek, Baran, Kusiak - Grabowski (80. Złotek), Pałkus (83. Adamczyk), Madeja, Walszczyk - Mazurkiewicz (75. Wiktor), Danielak Ż

W dużo lepszych nastrojach środowy mecz kończyli sanoczanie. Po trzech bramkach Fabiana Pańki stalowcy prowadzili już 3:0 z tarnowianami. Goście po stracie pierwszej bramki szybko mogli wyrównać, ale trzech zawodników z bliska nie mogło pokonać sanockiego bramkarza.

Po przerwie nadal dominowali miejscowi i mogli pokusić się nawet o strzelenie większej liczby bramek. Ostatecznie jednak, po jednym trafieniu gości z rzutu karnego, spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. Następnym rywalem sanoczan będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Bramki: Pańko (35., 52., 54.) - Fryś (67.-k.)

Stal: Bilski - Chudziak, Surmacz, Łuczka (19. Jaracz), M. Węgrzyn, Borowczyk, Niemczyk, Rajtar (55. Kruszczyński Ż), Zajdel, Pańko, Nikody (59. Kuzian)

Unia: Maj - Drozdowicz, Bartkowski (55. Niewoda), Sobyra, Pawlak (59. Goliński), Macioszek, Kazik, Fryś Ż, P. Węgrzyn (59. Rodak), Witek Ż, Ocłoń