Dudka: Kto za Bąka? Głowacki

PRZEGLĄD PRASY. - Kto może zastąpić w reprezentacji Jacka Bąka? Jest Michał Żewłakow. Szkoda, że do kadry nie może wskoczyć Arek Głowacki. Według mnie to najlepszy środkowy obrońca w Polsce - powiedział w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" nowy nabytek francuskiego Auxerre Dariusz Dudka.

Jeleń strzela, Auxerre liderem Ligue 1 ?

Po dobrym występie na początek sezonu ligowego w znakomitych humorach są reprezentanci Polski - Dariusz Dudka i Ireneusz Jeleń. O ile Dudka jeszcze nie jest we Francji rozpoznawany, to jego klubowy kolega co krok spotyka się z przejawami popularności.

- Ja mam jeszcze spokój. Jak idziemy z Irkiem, to do niego podchodzą. Zresztą on jest w ogóle znany we Francji. Kibice naprawdę go lubią - powiedział Dudka.

Polacy, grający w barwach francuskiego Auxerre, znaleźli się w "nowej" kadrze, którą Beenhakker powołał na najbliższy mecz towarzyski z Ukrainą.

- Ciężko mówić, że powołanie jest dla mnie zaskoczeniem - w kadrze już przecież grałem. Powiem tak: to miła wiadomość, bo nie jestem pewniakiem.

W związku z rezygnacją z gry w reprezentacji przez Jacka Bąka, pojawił się problem z obstawieniem środka obrony. Sam Bąk na swojego następcę wskazał Dudkę.

- Na razie nic nie jest pewne. Wolę grać na pozycji defensywnego pomocnika. Kto zastąpi Bąka? Jest jeszcze przecież Michał Żewłakow. Szkoda, że Arek Głowacki nie potrafi wskoczyć do reprezentacji. To najlepszy środkowy obrońca w Polsce. Ma duży niefart. Trafia na mecze, gdzie ktoś wsadza go na konia. Później piszą, że zawalił bramkę, choć cały mecz grał świetnie. - stwierdził Dariusz Dudka.

Dudka i Jeleń w klubie środka ?

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama

Więcej o: