Jędrzejczak w finale 200m stylem motylkowym

Polka awansowała do finału z czwartym wynikiem półfinałów - 2.06,78. Najszybsza była Chinka Zige Liu - 2.06,25. To jej najlepszy start w Pekinie.

Wielki Phelps już rekordzistą wszechczasów ?

Wodna Kostka pękła od rekordów ?

To także pierwszy finał Jędrzejczak na igrzyskach w Pekinie. Wcześniej odpadła w eliminacjach 100m stylem motylkowym i 400m zmiennym.

Jędrzejczak zaczęła wolniej niż rywalki. Po pierwszych 50m była piąta, po 100m czwarta, ale w drugiej części dystansu włączyła drugi bieg i rzutem na taśmę wyprzedziła Japonkę Yuko Nakanishi i zajęła trzecie miejsce. Na nawiązanie walki z Jessicą Schipper i Zige Liu nie miała szans.

Czwartkowy finał z Jędrzejczak rozpoczyna się o 4.42 rano. Polka awansowała z czwartym czasem i wystartuje z szóstego toru. W półfinałach szybsze od Polki były tylko Australijka Jessica Schipper oraz Chinki Zige Liu i Liuyang Jiao, do których straciła ponad 0,3 sekundy. Żeby być pewną medalu Polka musi popłynąć co najmniej tak, jak na mistrzostwach świata w Montrealu, kiedy z czasem 2:05.61 ustanawiała rekord świata. Szybciej na tym dystansie popłynęła tylko Schipper (2:05.40).

Baranowska ósma w finale 200m zmiennym ?

Otylia wreszcie się uśmiecha ?

Więcej o: