Piasecki w Pekinie na razie 19.

Przyzwoicie w Igrzyskach Olimpijskich spisuje się Patryk Piasecki. Żeglarz AZS UWM Olsztyn, który o medal rywalizuje w klasie 470 w parze z Kacprem Ziemińskim (załogi dwuosobowe), po czterech wyścigach jest 19

W pierwszych dwóch startach, które odbyły się w poniedziałek, Polacy uplasowali się odpowiednio na 20. i 9. pozycji. To w klasyfikacji generalnej dawało im wówczas 14. miejsce. W dwóch kolejnych wyścigach, które zostały rozegrane we wtorek na akwenie olimpijskim w Qingdao, nasza załoga dopłynęła na 20. i 23. miejscu. To spowodowało, że obecnie, z 72 pkt na koncie, w generalce są 19. Prowadzą Australijczycy Nathan Wilmot i Malcolm Page (zgromadzili 17 oczek), przed Francuzami Nicolasem Chabonnierem i Olivierem Baussetem (18). Trzecie miejsce aktualnie zajmują reprezentanci Hiszpanii Onan Barreiros i Aaron Sarmiento (25 pkt). W klasie 470 zaplanowano łącznie 11 wyścigów, z czego ostatni odbędzie się 18 sierpnia w poniedziałek.

Przypomnijmy, w Pekinie o podium walczy także inny żeglarz AZS UWM Olsztyn Rafał Szukiel. Po sześciu wyścigach w klasie Finn nasz zawodnik jest siódmy.