Pekin w pigułce: Dzień 3.

Kolejny dzień igrzysk w wykonaniu Polaków był... co najmniej przeciętny. Siatkarki przegrały (choć z mistrzyniami olimpijskimi), występ florecistek również był bardzo nieudany. Dobrze zaprezentowała się Agnieszka Radwańska, nieźle Paweł Korzeniowski. Bohaterem dnia - zbiorowym - była pływacka sztafeta USA.

Dzisiejsze wybrane występy Polaków

Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju tenisa. Polka pokonała reprezentantkę Tajwanu Yung Jan Chan 6:1: 7:6. Emocji dostarczył zwłaszcza drugi set, w którym Radwańska przegrywała już 1:5 i obroniła cztery piłki setowe. Kolejna rywalką Polki będzie Włoszka Schiavone.

Radwańska w drugiej rundzie po ciężkim boju ?

Siatkarki przegrały z Chinkami 1:3 (25:22, 15:25, 20:25, 22:25) w swoim drugim meczu na turnieju. Polki nawiązały walkę z mistrzyniami olimpijskimi z Aten, a świetny mecz rozegrała Katarzyna Skowrońska. Teraz Polki musza wygrać (w środę) z Japonią, by liczyć się jeszcze na igrzyskach.

Rafał Stec: Chinki nadal nietykalnie dla Polek ?

Mianem klęski można - niestety - określić olimpijski występ polskich florecistek w turnieju indywidualnym. W 1/16 turnieju odpadły Sylwia Gruchała i Małgorzata Wojtkowiak (pierwsze ich starcia). Po dwóch bitwach z turniejem pożegnała się również Magdalena Mroczkiewicz.

Klęska polskich florecistek. Gruchała ma już dość ?

Paweł Korzeniowski z piątym czasem eliminacji (1.55. 21) awansował do półfinału 200 m stylem motylkowym. Eliminacje wygrał Amerykanin Michael Phelps, który czasem 1.53.70 ustanowił nowy rekord olimpijski.

Korzeniowski w półfinale, Phelps poza zasięgiem ?

Średnio udany był występ polskich sztangistek. Aleksandra Klejnowska zajęła siódme miejsce, a Marieta Gotfryd była dopiero dziesiąta w rywalizacji sztangistek w kategorii 58 kg. Apetyty sięgały nawet medalu dla Klejnowskiej.

Klejnowska siódma, Gotfryd dziesiąta ?

Zofia Klepacka wciąż nie może złapać swojej normalnej formy - zajęła ponownie 17. miejsce, w drugim wyścigu regat olimpijskich w klasie RS:X. W klasyfikacji generalnej po dwóch wyścigach Polka jest 18.

Klepacka dopiero 17. ?

Rafał Szukiel zajął 14. miejsce w szóstym wyścigu olimpijskich regat w żeglarskiej klasie Finn, a w klasyfikacji generalnej spadł z piątej na siódmą pozycję - 41 pkt.

Szukiel siódmy w klasyfikacji generalnej ?

Krzysztof Wiłkomirski przegrał w drugiej rundzie turnieju judo w wadze 73 kg z Mongołem Dasdavaa Gantumurem. O sukcesie reprezentanta Mongolii zadecydowała koka.

Wilkomirski odpada z turnieju judoków ?

Najważniejsze , najciekawsze

Najwspanialsze wydarzenie dnia to triumf na ostatnich metrach i obłędny czas w finale sztafety 4x100 m mężczyzn. Amerykanie pobili rekord świata. Michael Phelps zdobył drugi, z zaplanowanych ośmiu, złotych medali.

Finał wszechczasów pełen rekordów ?

Sensacją zakończył się występ najlepszej chińskiej pary badmintonistek. Broniące tytułu Chinki odpadły z Japonkami. Kibice nie wytrzymali i z trybun słychać było krzyki : "Kill, kill!" ?

Historyczny złoty medal dla Indii zdobył Abhinav Bindra w strzelectwie w konkurencji karabinu pneumatycznego 10 m.

Historyczny złoty medal dla Indii! ?

Przed igrzyskami wiele mówiło się o dopingu i można powiedzieć, że... doczekaliśmy się. Trzeciego dnia igrzysk odnotowano pierwszy przypadek użycia środków niedozwolonych u hiszpańskiej kolarki.

Pierwszy przypadek dopingu w Pekinie ?

Co jutro?

O tym co czeka nas we wtorek, w kim upatrujemy szans medalowych, przeczytać można na Zczuba.pl

Z czuba błędnie typuje igrzysk dzień 4. ?

W tym samym miejscu również "prognoza" przed jutrzejszym meczem siatkarzy z Egiptem - relacja na żywo od godz. 6 rano!

Zczuba: Konfrontacje na przedpolu : Polska vs Egipt ?