Jednostronne półfinały w Los Angeles

Sobotnie półfinały turnieju Countrywide Classic w Los Angeles nie przyniosły niespodzianek, ani większych emocji. Andy Roddick stracił cztery gemy w rywalizacji z Denisem Gremelmayrem, a Juan Martin del Potro zaledwie trzy w konfrontacji z Mardy Fishem i zagra w swoim trzecim z rzędu finale turnieju ATP.

Andy Roddick imponuje w Los Angeles regularnością - we wszystkich trzech spotkaniach turnieju tracił po cztery gemy. Amerykanin tym razem na odniesienie zwycięstwa potrzebował sześćdziesiąt dwie minuty. Reprezentant gospodarzy wykorzystał w pojedynku z Gremelmayrem cztery z jedenastu break pointów. Niemiec miał cztery okazje na przełamanie, jednak żadnej z nich nie zdołał wykorzystać

Roddick po raz pierwszy w karierze awansował do finału w Los Angeles. Dotąd swój najlepszy wynik odnotował tu sześć lat temu, dochodząc do fazy półfinałowej. Dla pochodzącego z Omaha tenisisty będzie to natomiast trzeci finał ATP Tour w tym sezonie, a trzydziesty dziewiąty w karierze.

Z kolei Juan Martin Del Potro awansował minionej nocy do swojego trzeciego finału w karierze, ale będzie to zarazem trzeci mecz o tytuł w trzecim kolejnym występie Argentyńczyka i szansa na trzeci kolejny tytuł! Tenisista z Ameryki Południowej nadspodziewanie łatwo pokonał w półfinale Countrywide Classic Mardy Fisha, zwyciężając w godzinę oraz dwadzieścia jeden minut 6:2, 6:1. Del Potro wykorzystał w tym pojedynku pięć z trzynastu szans na przełamanie.

Pojedynek finałowy pomiędzy Andy Roddickiem a Juanem Martinem Del Potro będzie ich pierwszą wspólną konfrontacją.

Wyniki półfinałów:

Andy Roddick (USA, 1) - Denis Gremelmayr (Niemcy) 6:2, 6:2

Juan Martin del Potro (Argentyna, 3) - Mardy Fish (USA, 6) 6:2, 6:1