16-letnia Polka w półfinale

Aleksandra Grela okazała się lepsza od Holenderki Marcelle Koek i awansowała do półfinału imprezy ITF w belgijskim Rebecq (pula nagród 10 tysięcy dolarów). Rozstawiona z "siódemką" Polka pokonała turniejową "dwójkę" 6:1, 6:3.

Spotkanie od początku przebiegało po myśli 16-letniej Polki. Grela pewnie wygrała pierwszą odsłonę, oddając 20-letniej Holenderce zaledwie jednego gema. W drugiej partii Aleksandra Grela także kontrolowała przebieg gry i triumfowała 6:3.

Półfinałową rywalką Polki będzie grająca z "dziką kartą" Belgijka Sofie Oyen, która w Rebecq wyeliminowała już rozstawione Soetkin Van Deun (nr 4) i Emilie Bacquet (nr 6). Półfinałowa rywalka jest deblową partnerką Aleksandry Greli. Polka i Belgijka wystąpią wspólnie w finale gry podwójnej.

Za awans do półfinału imprezy o puli nagród 10 tysięcy dolarów Aleksandra Grela zainkasuje 3 punkty do rankingu WTA. Najlepszy rezultat w tym sezonie osiągnęła także w Belgii, gdy dotarła do ćwierćfinału imprezy w Zvevegem (pula nagród 25 tysięcy dolarów). W Rebecq 16-letnia Polka nie straciła dotychczas seta.

Wynik ćwierćfinału:

Aleksandra Grela (Polska, 7) - Marcelle Koek (Holandia, 2) 6:1, 6:3