Panfil przegrał w półfinale

Grzegorz Panfil nie zdołał awansować do finału turnieju ITF w Teheranie (pula nagród 15 tysięcy dolarów). Zabrzanin w meczu półfinałowym uległ niżej notowanemu Brytyjczykowi - Mylesowi Blakeowi 2:6, 4:6.

Polak w zmaganiach na kortach ziemnych w stolicy Iranu rozstawiony był z numerem dwa. W drodze do półfinału nie stracił seta, eliminując kolejno: Anoosha Shahgholiego, Iwana Nedelkę oraz Aleksjeja Filenkowa. Seta w turnieju nie stracił jednak również pochodzący z Manchesteru Blake. Brytyjczyk okazał się dużo skuteczniejszy od leworęcznego Polaka, tracąc w całym meczu łącznie sześć gemów.

Panfil za półfinał futeresa w Teheranie zainkasuje sześć punktów do rankingu ATP. Polak w stolicy Iranu był również w półfinale zmagań deblowych, grając w parze z Aleksjejem Filenkowem przegrali oni z Czechami Jirim Krkoską i Adamem Vejmelką 6:4, 3:6 7-10.

Dla zabrzanina występ w Teheranie był piętnastym turniejem w tym sezonie. Wygrał on futuresa w Zabrzu, był w finale w Kielcach, a największy sukces w karierze osiągnął dwa tygodnie temu, dochodząc do ćwierćfinału challengera Porsche Open w Poznaniu.

Wynik półfinału:

Grzegorz Panfil (Polska, 2) - Myles Blake (Wielka Brytania, 7) 6:2, 6:4