W weekend ruszają trzecioligowe rozgrywki. Na tym szczeblu region Warmii i Mazur reprezentować będzie siedem zespołów.
Nowa trzecia liga złożona jest z zespołów z regionów: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, dolnośląskiego i lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego, małopolskiego i świętokrzyskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego, opolskiego i śląskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Szansę gry na tym szczeblu miała jeszcze Zatoka Braniewo, ale przegrała w barażach z MKS Mielnik. Trzecioligowcy zmagania w rundzie jesiennej zakończą w połowie listopada.
Spotkania 1. kolejki
sobota: Mrągowia Mrągowo - Huragan Morąg (godz. 16), Sokół Sokółka - Warmia Grajewo (17), Olimpia Elbląg - Concordia Elbląg (17), Cresovia Siemiatycze - Pogoń Łapy (17.30), MKS Mielnik - Start Działdowo (17)
Czarni Olecko - Vęgoria Węgorzewo (15), Olimpia Zambrów - Sparta Augustów (16), Orzeł Kolno - Supraślanka Supraśl (17)
Składy trzecioligowców:
Huragan Morąg
Prezes: Waldemar Kaczkan
Trener: Czesław Żukowski
Bramkarze: Grzegorz Pysera (1982), Paweł Szełemej (1985)
Obrońcy: Tomasz Szawara (1987), Rafał Gagat (1983), Szymon Łabudziński (1992), Karol Joniuk (1989), Grzegorz Kulpaka (1983), Jakub Lipka (1987)
Pomocnicy: Daniel Madej (1982), George Gilmore (1988), Tomasz Włodarczyk (1974), Kamil Mędrzycki (1987), Tomasz Małyj (1992), Sebastian Ochrin (1990), Dariusz Boczko (1989)
Napastnicy: Piotr Żurawel (1984), Mateusz Czorniej (1988), Daniel Komorowski, Rafał Siudziński (1982), Sebastian Jarosiewicz (1989)
Przybyli: Daniel Komorowski (Zatoka Braniewo, w trakcie załatwiania), Szymon Łabudziński, Tomasz Małyj, Sebastian Jarosiewicz (z drużyny juniorów), Sebastian Ochrin (Lech Poznań)
Odeszli: Tomasz Krajewski (kończy karierę), Marcin Przybyliński, Kamil Dębek, Marcin Zmiarowski
Concordia Elbląg
Prezesi: Mirosław Pelc i Leopold Skowroński
Trenerzy: Lech Strembski i Adam Boros
Bramkarze:
Tomasz Kowalski (ur. 1988), Sebastian Pietruszka (1990), Bartosz Ożarowski (1989)
Obrońcy: Grzegorz Miller (1986), Sebastian Gryka (1986), Michał Lepczak (1987), Mateusz Bogdanowicz (1990), Daniel Ciesielski (1985), Jacek Zielonka (1987), Michał Duraś (1989)
Pomocnicy i napastnicy:
Tomasz Sambor (1985), Marek Zawada (1976), Krzysztof Machiński (1980), Tomasz Wiercioch (1981), Tobiasz Gryka (1988), Tomasz Sielezin (1989), Radosław Zielonka (1984), Bartłomiej Florek (1985) Mariusz Włodarczyk (1983), Maciej Rogowski (1989), Rafał Lepka (1978), Marcin Sierechan (1980), Wojciech Pietrzkiewicz (1990), Szymon Trusiło (1988), Przemysław Sambor (1989)
Przybyli: Daniel Ciesielski (Olimpia Sztum), Marcin Sierechan (ZKS Olimpia Elbląg), Maciej Rogowski, Bartosz Ożarowski (Mlexer), Rafał Lepka, Tomasz Sambor, Mateusz Bogdanowicz, Sebastian Pietruszka, Przemysław Sambor, Wojciech Pietrzkiewicz (wszyscy Olimpia Elbląg)
Odeszli: Adam Urbanowicz, Mariusz Trzak, Michał Niesiobędzki, Łukasz Gładek, Karol Przybyła, Piotr Moneta, Marek Młynik
Olimpia Elbląg
Prezes: Maciej Romanowski
Trener: Tomasz Wichniarek
Bramkarze: Krzysztof Hyz (1982), Łukasz Derejko (1987), Marcin Budzyła (1992), Mikołaj Dratwa (1992)
Obrońcy: Rafał Anuszek (1986), Jacek Czerniewski (1990), Arkadiusz Koprucki (1984), Wojciech Kitowski (1987), Łukasz Laskowski (1989), Andrzej Treszczotko (1987), Mateusz Hajman (1989), Michał Stawiński (1985)
Pomocnicy: Michał Chmielecki (1984), Anton Kolosov (1986), Kamil Kopycki (1989), Mateusz Kowalczyk (1987), Kamil Kuczkowski (1989), Paweł Nowacki (1987), Mateusz Roszak (1988), Karol Styś (1990)
Napastnicy: Krzysztof Biegański (1988), Adam Niedźwiedzki (1990), Michał Tomczyk (1990), Piotr Trafarski (1983)
Przyszli: Wojciech Kitowski (powrót z urlopu), Karol Styś, Kamil Kuczkowski, Łukasz Laskowski, Marcin Budzyła, Kamil Kopycki, Mikołaj Dratwa (z drużyny juniorów), Mateusz Kowalczyk (Polonia Warszawa), Mateusz Hajman (MSP Szamotuły), Łukasz Derejko (Polonia Warszawa), Adam Niedźwiedzki (junior), Michał Stawiński (Tur Turek) Odeszli: Łukasz Wróblewski (OKS 1945 Olsztyn), Andrzej Szyszko (Unia Janikowo), Mateusz Ptaszyński (Zatoka Braniewo, Rafał Lepka, Mateusz Bogdanowicz, Tomasz Sambor (Concordia Elbląg), Damian Sędziak (Tur Turek), Artur Kowalczyk
Czarni Olecko
Prezes: Józef Wasilewski
Trener: Karol Sobczak
Bramkarze: Radosław Gąsiorowski (1985), Wojciech Kozłowski (1986), Michał Krupiński (1988)
Obrońcy: Marcin Ryszkiewicz (1981), Wojciech Strychalski (1977), Michał Wasilewski (1986), Paweł Sadowski (1990), Marcin Witanowski (1989), Łukasz Kozłowski (1989), Przemysław Koźlik (1985)
Pomocnicy: Paweł Cwaliński (1989), Marcin Jegliński (1979), Błażej Tusznio (1989), Paweł Wasilewski (1986), Adam Wyszyński (1976), Dawid Paszkowski (1989), Grzegorz Bierć (1977), Rafał Onofryjuk (1985)
Napastnicy: Daniel Bogdanowicz (1989), Sławomir Jarmołowicz (1980), Kamil Szarnecki (1976)
Przyszli: Dawid Paszkowski (Lechia Gdańsk), Marcin Witanowski (Lechia Gdańsk), Łukasz Kozłowski (Hetman Białystok), Przemysław Koźlik Grzegorz Bierć, Rafał Onofryjuk (wszyscy Płomień Ełk)
Odeszli: Krzysztof Pietkiewicz, Damian Nikicionek, Przemysła Drozd, Michał Kubas
Mrągowia Mrągowo
Prezes: Jan Łuński
Trener: Andrzej Biedrzycki
Bramkarze: Mariusz Wojtczak, Andrzej Bruździak (1989), Piotr Osmański (1988)
Obrońcy: Łukasz Jarząbek (1983), Michał Kościuczuk (1979), Karol Lemecha (1985), Lubomir Wasilewski (1982), Mariusz Medwid (1989), Tomasz Narel (1989), Szymon Niestatek (1981), Tomasz Żakowski (1986), Grzegorz Żytkiewicz (1982)
Pomocnicy: Mariusz Krech, Łukasz Kuśnierz (1988), Damian Majak (1988), Michał Pierowicz (1986), Michał Romanowski (1987), Michał Ruszkiewicz (1987), Mirosław Rzemyk (1984), Dawid Wiśniewski (1986)
Napastnicy: Daniel Chiliński, Łukasz Kurta (1988), Tomasz Osenkowski (1980), Łukasz Sosna (1988)
Przyszli: Daniel Chiliński (Warmia Olsztyn), Mariusz Krech (juniorzy OKS 1945 Olsztyn), Tomasz Żakowski (Korona Ostrołęka), Michał Romanowski (koniec kary)
Odeszli: Dariusz Radziszewski (DKS Dobre Miasto), Marek Maleszewski (Sokół Ostróda), Piotr Brzostek (Narew Ostrołęka?)
Start Działdowo
Prezes: Czesław Kozłowski
Trener: Wiktor Pełkowski
Bramkarze: Robert Madej (1989), Paweł Ostrowski (1991), Marcin Warmiński (1990)
Obrońcy: Kamil Chrzanowski (1986), Krzysztof Pieckowski (1974), Łukasz Łukaszewski (1983), Paweł Wernik (1988), Partyk Orzechowski (1991), Marek Wyżlic (1985), Tomasz Chądzyński (1988)
Pomocnicy: Sebastian Łukaszewski (1982), Marcin Tomczak (1987), Piotr Czarnecki (1986), Sebastian Chrzanowski (1982), Andrzej Piotrkowski (1986), Błażej Moszczyński (1991), Damian Jackowski (1989), Paweł Broniszewski (1989)
Napastnicy: Piotr Falencki (1985), Daniel Orzechowski (1991), Dawid Karski (1988)
Przyszli: Sebastian Łukaszewski (powrót po kontuzji), Damian Jackowski, Paweł Broniszewski, Błażej Moszczyński (z drużyny juniorów)
Odeszli: Marcin Rogoziński (Wigry Suwałki), Leszek Pieckowski (kontuzja), Wojciech Borowski (nie wznowił treningów)
Vęgoria Węgorzewo
Prezes: Ryszard Kodeniec
Trener: Mariusz Niedziółka
Bramkarze: Sebastian Wojtowicz (1990), Przemysław Faj (1980), Dominik Żyłko (1983)
Obrońcy: Łukasz Ossowski (1984), Łukasz Sadłos (1977), Dawid Ostrowski (1989), Jakub Warnieło (1991), Tomasz Machniak (1979), Marcin Biaduń (1984), Krzysztof Koleśnik (1980), Tomasz Mróz (1983)
Pomocnicy: Stanisław Klein (1981), Daniel Kowalczyk (1980) Krzysztof Łokietek (1986), Jakub Wysocki (1991), Dawid Jurczak (1991), Dawid Jurczak (1991), Piotr Reczek (1982)
Napastnicy: Mariusz Machniak (1977), Daniel Maliszewski (1984), Daniel Chadryś (1983), Mariusz Chardyś (1983), Michał Wołowik (1986)
Przyszli: Piotr Reczek, Krzysztof Koleśnik (Mamry Giżycko), Dawid Jurczak, Jakub Wysocki, Jakub Warnieło (z drużyny juniorów)
Odeszli: Piotr Kodeniec, Kamil Kajrys (Mamry Giżycko), Jończak