Sport w skrócie

KAJAKARSTWO

Osada K-4 Wiskordu Szczecin (Marcin Wolski, Tomasz Cieślak oraz Karol i Wojciech Niesterowiczowie; trenerem jest Piotra Szczeszka) zdobyła dwa złote medale w MP juniorów w Bydgoszczy na dystansie 500 i 1000 m. W klasyfikacji klubowej nasz klub zajął 7. lokatę.

LEKKOATLETYKA

Karolina Waszak i Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) zdobyli po dwa złote medale MP juniorów w Toruniu. Wygrywali na 5 km oraz na 3 km płaskie (Karolina) i 3 km z przeszkodami (Krystian). Złoto zdobyć też Marcin Grynkiewicz (Pomorze Stargard) na 400 m, a Paweł Malak (MKL Szczecin) wywalczył brąz na 110 m przez płotki.

SIATKÓWKA PLAŻOWA

Patryk Fogel i Tomasz Wieczorek wygrali w Ustroniu Morskim piąty turniej kwalifikacyjny MP. Wielki finał w Sopocie.

SZACHY

Jarosław Maliszewski (Hutnik Szczecin) zdobył brązowy medal w międzynarodowym festiwalu szachów i gier umysłowych "Czech Open 2008" w Pardubicach. Dziennikarz "Kuriera" miał ten sam dorobek co najlepsi, ale gorsze wartościowanie. 3. miejsce wśród juniorów wywalczył Marcel Kanarek (Hetman Koszalin).