Juniorzy ZTE bez medalu

LEKKOATLETYKA. Bez medalu wrócili zawodnicy ZTE Radom z mistrzostw Polski juniorów, które w miniony weekend odbyły się w Toruniu.

Największe nadzieje związane ze znalezieniem się na podium imprezy radomscy trenerzy pokładali w płotkarce Karolinie Jaroszek. Podopieczna Marcina Waśniewskiego w eliminacjach biegu na 100 m przez płotki uzyskała szósty czas (14,46 s). W finale zajęła jednak najgorsze dla sportowca - czwarte miejsce. - Niestety, finał był bardzo mocny, bo trzy pierwsze zawodniczki pobiegły poniżej 14 sekund. Czwarte miejsce to najwięcej, na co było stać w tym momencie Karolinę - skomentował występ swojej podopiecznej trener Waśniewski. Warto dodać, że radomianka uzyskała w finale czas 14,40 s.

W tej samej konkurencji wzięła udział inna lekkoatletka ZTE - Katarzyna Ślusarczyk. Z identycznym czasem eliminacji (15,22 s) w finale B zajęła czwarte miejsce.

Bez większego sukcesu Ślusarczyk zakończyła także udział w swojej koronnej konkurencji - biegu na 400 m przez płotki. W eliminacjach radomianka uzyskała piąty czas (62,18 s), kwalifikując się do finału. W nim zajęła jednak szóste miejsce (62,21 s).

W gronie najlepszych juniorek w Polsce w konkursie rzutu oszczepem wystąpiła również Irmina Kokosza. W eliminacjach wynik 43,81 m dawał jej brązowy medal, ale w finale radomska lekkoatletka spisała się już znacznie słabiej, uzyskując wynik 39,27 m. Ten sprawił, że znalazła się ostatecznie na ósmej pozycji w kraju.

Do finału nie zakwalifikował się natomiast oszczepnik Andrzej Kaźmierczak, który w swojej grupie eliminacyjnej zajął 15. miejsce (60,17 m).