II Radomski Festiwal Siatkówki w silnej obsadzie

SIATKÓWKA. Zaplanowany na pierwszy weekend września II Radomski Festiwal Siatkówki będzie nie lada atrakcją dla sympatyków siatkówki w naszym mieście.

W dniach 5-7 września niemal równoległe będą się bowiem toczyć dwa ciekawie zapowiadające się turnieje. W gronie seniorów wystąpią ekipy z rodzimej ekstraklasy, a także goście zza południowej granicy naszego kraju. Udział w festiwalu zapowiedziały już Jadar Radom, Delecta Bydgoszcz oraz mistrzowie Słowacji - Chemes Humenne. Organizatorzy - Radomskie Centrum Siatkarskie - planują zaprosić jeszcze jedną drużynę z siatkarskiej elity. W grę wchodzą Jastrzębski Węgiel lub też beniaminek Plus Ligi, Trefl Gdańsk.

Podczas festiwalu towarzyskie zmagania będą toczyć także kadeci. W tej kategorii wiekowej, oprócz RCS Radom wystąpią Metro Warszawa i AZS Olsztyn. Obok czołowych zespołów młodzieżowych w kraju, do udziału w festiwalu działacze RCS wystosowali zaproszenia do klubowych drużyn z Estonii i Łotwy. Być może na radomskich parkietach zaprezentuje się także reprezentacja kadetów Finlandii. Władze radomskiego klubu czekają na potwierdzenia przyjazdu do Radomia wymienionych ekip.

Festiwalowe mecze będą się toczyć w trzech halach. Arenami zmagań będą Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także obiekty przy V Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta i III LO im. Dionizego Czachowskiego.

W trakcie trwania imprezy, podobnie zresztą jak przed rokiem, rozegrany zostanie "mecz pokoleń". Po obu stronach siatki staną najbardziej znani weterani radomskiej siatkówki i utalentowani zawodnicy młodego pokolenia.