Sport w skrócie

TENIS

Bez niespodzianki

Weronika Domagała z Returnu Radom odpadła z rywalizacji deblistek podczas międzynarodowego turnieju rozgrywanego w Maroku. Radomianka występująca w parze z Rosjanką Margaritą Lazariewą po wygranym pierwszym spotkaniu w ćwierćfinale musiała uznać wyższość rozstawionego z numerem drugim duetu Sofia Kvatsabaja (Gruzja)/Augusta Cybyszewa (Rosja). Tenisistka Returnu w rywalizacji singlistek odpadła już w pierwszej rundzie.

LEKKOATLETYKA

Pacholska w kadrze

Anna Pacholska z Olimpu Kozienice znalazła się w składzie reprezentacji Polski na mecz Niemcy - Polska do lat 18, który zostanie rozegrany 9 sierpnia w Słubicach. Kozieniczanka pobiegnie na swoim koronnym dystansie 400 m oraz na jednej ze zmian w sztafecie dziewcząt 4x400 m. Przypomnijmy, że Pacholska w ubiegły weekend wywalczyła złoty medal podczas finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, mającej rangę mistrzostw Polski juniorów młodszych. Ponadto była jedyną reprezentantką regionu radomskiego na tegorocznych mistrzostwach świata juniorów w Bydgoszczy.

Medalowe szanse

Czworo zawodników ZTE Radom będzie reprezentować nasze miasto na mistrzostwach Polski juniorów, które od piątku do niedzieli rozgrywane będą w Toruniu. Największe szanse medalowe ma płotkarka Karolina Jaroszek, która w miniony weekend podczas mityngu w Warszawie wynikiem 14,18 s pobiła swój rekord życiowy na dystansie 100 ppł. W tej samej konkurencji w Toruniu wystąpi klubowa koleżanka Jaroszek - Katarzyna Ślusarczyk. Większe nadzieje ze zdobyciem medalu na mistrzostwach ta druga wiąże jednak z biegiem na 400 m przez płotki. O krajowe trofea walczyć będą również oszczepnicy: Irmina Kokosza i Andrzej Kaźmierczak.