Srebrne medale radomskich łuczników

ŁUCZNICTWO. Troje zawodników z radomskich klubów stanęło na podium zmagań drużynowych podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców, które rozegrano w Żywcu.

W gronie młodzieżowców srebrny medal w konkursie drużynowym wywalczyła ekipa Mazowsza z Jackiem Kwaczyńskim i Przemysławem Sułkiem z Sokoła Radom w składzie. Z radomianami wystąpił także Maciej Huszcz z Drukarza Warszawa. Zespół radomsko-warszawski w półfinale pokonał reprezentantów gospodarzy - Łucznika Żywiec, a w finale musiał uznać wyższość drużyny Społem Łódź.

- Chłopakom należą się słowa uznania szczególnie za pojedynek o znalezienie się w finale. Przegrywali w nim, ale potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Poza tym walczyli bardzo dzielnie w trudnych warunkach pogodowych, bo w Żywcu prawie cały czas lał deszcz - przyznała w rozmowie z "Gazetą" trenerka Sokoła Renata Grunt.

Nieco gorzej poszło łucznikom radomskiego klubu w rywalizacji indywidualnej. Kwaczyński zajął piąte miejsce, przegrywając w ćwierćfinale z późniejszym triumfatorem zawodów Marcinem Kłodą z Agrosu Zamość. Natomiast Sułek uplasował się na 24. pozycji.

Srebrny medal w zmaganiach drużynowych juniorek wywalczyła także reprezentantka ŁKS-u Radom Emilia Jędra. Podopieczna Iwony Trześniewskiej na podium mistrzostw stanęła wspólnie z Aleksandrą Rusin i Anną Grzelak z ROKiS Radzymin. W decydującym pojedynku reprezentacja Mazowsza uległa drużynie Łucznika Żywiec. W konkursie indywidualnym Jędra zajęła 16. miejsce.

W Żywcu w gronie juniorów zaprezentowali się także inni reprezentanci radomskiego ŁKS-u: Magdalena Kwaśnik, Bartłomiej Buczma i Michał Kuleta, ale żadnemu z nich nie udało się awansować do czołówki zmagań.