Hetman z Górnikiem na remis

W sobotnie przedpołudnie II-ligowy Hetman w meczu sparingowym zmierzył się w Zamościu z grającym klasę wyżej Górnikiem Łęczna. Mecz zakończył się podziałem punktów.

W pierwszej połowie meczu bramki nie padły. Niewielką przewagę wypracował sobie zespół gospodarzy i już po kwadransie gry Rafał Turczyn stanął oko w oko z Jakubem Wierzchowskim. Zawodnik Hetmana zmarnował jednak tę sytuację. Najlepszą okazję dla Górnika na objęcie prowadzania zaprzepaścił na kilkadziesiąt sekund przed zejściem do szatni Veljko Nikitović. Po zmianie stron w polu karnym łęcznian doszło do starcia Marka Piotrowicza z Wojciechem Musułą. Sędzia podyktował "jedenastkę" i w 49. minucie Andrzej Wachowicz zamienił rzut karny na bramkę. Kilkanaście minut później szczęście odwróciło się jednak od strzelca gola, gdyż po jego błędzie Janusz Surdykowski stanął przed okazją do wyrównania. Rosły napastnik Górnika nie miał kłopotów z pokonaniem Jakuba Skrzypca. Do ostatnich minut na boisku przeważali łęcznianie, jednak bramki już nie padły. Wynik 1:1 jest sprawiedliwy dla obydwu stron.

W bramce Hetmana cały mecz rozegrał Jakub Skrzypiec, który w ubiegłym sezonie miał pewne miejsce między słupkami zamościan. Po zakończeniu minionych rozgrywek wrócił jednak do Wisły Płock, z której był jedynie wypożyczony. Działacze zamojskiego II-ligowca długo starali się o jego powrót i ostatecznie dopięli celu. W zespole Hetmana zagrał też napastnik Konrad Nowak, który poprzednio występował w świdnickiej Avii i Jagiellonii.

Z kolei w barwach Górnika po raz pierwszy wystąpił Sylwester Patejuk, testowany napastnik Korony Góra Kalwaria. W jego przypadku jest za wcześnie, by mówić o konkretach. W dalszym ciągu jedynym nowym zawodnikiem, który podpisał z łęcznianami kontrakt, pozostaje obrońca Paweł Tomczyk. Kwestia umów dla kolejnych sprawdzanych graczy wciąż jest nierozstrzygnięta. Do rozmów z pozostałymi piłkarzami może dojść najwcześniej po dzisiejszym treningu, który zaplanowano na godz. 18.

Górnik w inauguracyjnej kolejce I ligi zmierzy się w sobotę (26 lipca, godz. 18) u siebie z Motorem Lublin. Do tego meczu piłkarze z Łęcznej będą trenować raz dziennie, za wyjątkiem wtorku. Na ten dzień klub zorganizował zawodnikom dodatkowo szkolenie antydopingowe.

Hetman swój pierwszy mecz w II lidze rozegra tego samego dnia. 26 lipca o godz. 17 zespół Przemysława Cecherza zmierzy się w Otwocku ze Startem.

Hetman 1 (0)

Wachowicz (49.)

Górnik Ł. 1 (0)

Surdykowski (64.)

Hetman: Skrzypiec - Mikołajek, Wolański, Wachowicz, Chałas - Cieciura, Kiema, Twardawa, Margol, Turczyn - Nowak oraz Habian, Kita, Polniak, Mielniczuk, Sękowski, Piotrowicz

Górnik: Wierzchowski - Tomczyk, Mazurkiewicz, Karwan, Kazimierczak - Nazaruk, Bartoszewicz, Nikitović, Niżnik, Truszkowski - Szymanek oraz Giertl, Głowacki, Rafalski, Musuła, Iwanski, Stachyra, Flis, Bugała, Patejuk, Surdykowski