Ferguson poprowadzi brytyjską kadrę olimpijską?

- Alex Ferguson jest idealnym kandydatem do poprowadzenia brytyjskiej kadry piłkarzy na Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w Londynie w 2012 roku - mówi prezes komitetu organizacyjnego Sebastian Coe.

Czy Real się zadłuży żeby kupić Ronaldo? ?

Coe powiedział w rozmowie ze stacją BBC Radio Five, że rozmawiał już w tej sprawie z 66-letnim Szkotem. Ferguson przyznał, że zrezygnuje z pracy w Manchesterze w ciągu najbliższych trzech lat.

- Bardzo chciałbym, żeby udało się go namówić do poprowadzenia naszej kadry olimpijskiej - mówi Coe. - To fenomenalny trener i wspaniały człowiek. Czy można znaleźć kogoś lepszego, kto zmotywowałby młodych piłkarzy przed zawodami?

Wielka Brytania czeka na udział kadry młodzieżowej na olimpiadzie od 1960 roku. Niezależne federacje piłkarskie Szkocji, Walii i Irlandii Północnej są jednak przeciwne pomysłowi wystawienia wspólnej drużyny, bo obawiają się, że może to zachwiać ich odrębny status w FIFA. Sepp Blatter ostatnio jednak uspokoił wszystkich, że występ na Igrzyskach Olimpijskich zrzeszonych piłkarzy z Wysp Brytyjskich nie wpłynie w żaden sposób na pozycję poszczególnych federacji w FIFA.

Sebastian Coe potwierdził, że na temat objęcia kadry młodzieżowej przez Fergusona rozmawiał już z trenerem MU kilkakrotnie, ale ostateczne negocjacje zrzucił na barki odpowiednich instytucji. - Zrobiłem co mogłem, teraz niech sprawą zajmie się FA (angielski związek piłki nożnej) i Brytyjski Związek Olimpijski.

Alex Ferguson: Ronaldo zostanie w Manchesterze! ?