Akademiczki na obozie

EKSTRAKLASA PIŁKAREK RĘCZNYCH. Politechnika Koszalin jest już na pierwszym obozie podczas przygotowań do najważniejszego sezonu w historii klubu.

Waldemar Szafulski i jego podopieczne są na zgrupowaniu w Ustroniu Morskim. Główny nacisk szkoleniowiec kładzie na przygotowanie fizyczne, zajęć z piłką jest mniej. W kadrze są dwie nowe zawodniczki, brakuje Iwony Szafulskiej. Doświadczona rozgrywająca ma kłopoty z piętą i ścięgnem Achillesa. Jest już po zabiegu, ale przez najbliższy miesiąc jest wyłączona z treningów. Pozostałe szczypiornistki trenują na pełnych obrotach. Także nowe - Agnieszka Kwiecień i Malwina Leśkiewicz. Pierwsza jest bramkarką, druga występuje na prawym rozegraniu. Obie niedawno ukończyły Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach.

Co ważne - z zespołu nikt nie odszedł. To o tyle istotne, że przed Politechniką bardzo ważny sezon. Zdobycie Pucharu Polski zaprocentowało miejscem w europejskich pucharach. Koszalinianki zadebiutują w Europie dopiero w listopadzie, a rywala poznają za kilka tygodni. Celem zespołu będzie jednak poprawa lokaty w lidze. Sezon 2007/08 akademiczki zakończyły na 4. pozycji, choć medal był bardzo blisko.

Plan przygotowań do sezonu obejmuje obozy w Ustroniu i Szczecinku (1-9 sierpnia) oraz kilka turniejów - w Neubrandenburgu (16-17 sierpnia), Gdyni (23-24) i Akademickich MP w Rzeszowie (ostatni weekend sierpnia).

- W przerwach między graniem Politechnika będzie trenować u siebie, choć są z tym problemy. Hala Gwardii jest w remoncie, który potrwa do 20 września. W związku z tym zaplanowany na 6 września mecz inauguracyjny z Ruchem Chorzów będzie rozegrany na Śląsku. Termin zostanie ustalony na dniach.