Siatkówka.Gwiazdy na Memoriale A. Gołasia

Siatkówka. We wrześniowym turnieju poświęcony pamięci tragicznie zmarłego Arkadiusz Gołasia zagrają dwie drużyny włoskie seria A oraz Skra Bełchatów i AZS Częstochowa

Zawody zorganizują Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Firmą BT Sport. IV już Memoriał rozgrywany będzie w weekend 13 i 14 września. Obok częstochowskiego AZS-u zagrają w nim włoskie zespołu Antonveneta Padwa i Lube Banca Macerata. W tym pierwszym klubie Arkadiusz Gołaś grał przez jeden sezon, z drugim podpisał kontrakt, ale zginął w drodze na pierwszy trening. Stawkę uzupełni Skra Bełchatów.

Macerata to zdobywca Pucharu Włoch w 2008 roku. Gra tu m.in. Sebastian Świderskie, Serb Gerić, Bralylijczyk Ricardao, Czech Lebl.

W turnieju odbędą się cztery mecze. Będzie to pojedynek polsko-włoski: AZS i Skra oraz Padwa i Macerata nie będą grać ze sobą. - Włosi zadeklarowali kiedyś, że chętnie przyjadą na taki turniej i z pomocą panów Boska i Tobijańskiego z tej deklaracji skorzystaliśmy - mówi Marian Dziewoński dyrektor MOSiR i teść Arkadiusza Gołasia. - Taki system wymyśliliśmy bo chyba nie ma sensu, żeby Włosi przyjeżdżali do Polski, żeby zagrać ze sobą. Zresztą wynik sportowy nie jest tu najważniejszy, chodzi o popularyzację siatkówki.

Włoskie drużyny przyjadą w najsilniejszych składach. Wszystkie najważniejsze sprawy organizacyjne są już załatwione: - Jesteśmy mile zaskoczeni odzewem ze strony sponsorów i środowiska siatkarskiego. Gdy tylko mówimy, że chodzi o turniej pamięci Arka wszyscy bardzo chętnie pomagają - mówi Marian Dziewoński. - Mamy już sponsorów, którzy pokryją koszty organizacji imprezy, będą specjalni goście, transmisje telewizyjne.