Ronaldinho jednak w AC Milan?

Brazylijski gwiazdor Barcelony jest o krok od przejścia do AC Milan, poinformował włoski klub. Czyżby właściciel Manchesteru City Thaksin Shinawatara miał obejść się smakiem?

Robinho wstrzyma transfer Ronaldo? "Nie chcę być częścią transakcji" ?

- Jest duża szansa, że Ronaldinho zasili Milan. Pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów finansowych do dopracowania, ale przygotowujemy już stosowne dokumenty - powiedział prawnik klubu Serie A Leandro Cantamessa.

Adriano Galliani, dyrektor sportowy AC Milan, od dwóch dni przebywa w Barcelonie, gdzie negocjuje warunki transferu z władzami katalońskiego klubu.

- Mam informacje od Gallianiego, który zachowuje spokój i jest pewny swego, mimo że nikt jeszcze nie złożył podpisu pod umową. Musimy poczekać - mówi Cantamessa.

Włoska prasa donosi, że o ile nic niespodziewanego się nie wydarzy, Ronaldinho już we wtorek przyleci do Mediolanu, a dzień później zostanie oficjalnie przedstawiony mediom.

AC Milan, który w nadchodzącym sezonie zagra jedynie w Pucharze UEFA, stara się o brazylijskiego piłkarza od ponad trzech miesięcy. Teraz jest bardzo bliski pozyskania najlepszego piłkarza świata z 2004 i 2005 roku, mimo że oferta Włochów jest o połowę niższa od propozycji Manchesteru City. Ronaldinho zdecydowanie woli włoską Serie A od angielskiej Premier League. Informował o tym już wcześniej Roberto de Asis, brat i agent piłkarza, który mówił, że bardziej prawdopodobne jest przejście Ronaldinho do Włoch.

Ronaldinho. Dlaczego nikt nie chce upadłego gwiazdora ?