Trzeci finał Zuzanny Mazurek na mistrzostwach świata

Zuzanna Mazurek po raz trzeci popłynęła w finale mistrzostw świata juniorek. Tym razem zawodniczka Fali Kraśnik, która zdobyła złoto na 200 m st. grzbietowym była piąta na 50 m st. grzb.

Impreza została rozegrana w meksykańskim Monterrey. Warto przypomnieć, że na pierwszym swoim dystansie - 100 m st. grzbietowym, ta 17-letnia uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu uplasowała się na czwartej pozycji, ale w półfinale ustanowiła rekord Polski seniorek - 1.02,84. W swojej koronnej konkurencji - 200 m st. grzbietowym - Zuzanna nie miała sobie równych i wygrała w czasie 2.12,56, co jest także nowym rekordem kraju seniorek. Z kolei w ostatnim starcie na 50 m st. grzbietowym Mazurek zajęła piąte miejsce (29,67). Wygrała Amerykanka Grace Loh, która uzyskała rezultat 28,83.

Zuzanna Mazurek będzie reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.