Zuzanna Mazurek pływacką mistrzynią świata

Pływaczka Fali Zuzanna Mazurek została mistrzynią świata juniorek. Zawodniczka z Kraśnika wygrała na 200 m stylem grzbietowym.

17-Zuzanna jest w znakomitej formie. W wyścigu po złoto Mazurek poprawiła w Monterrey własny rekord Polski seniorek i uzyskała 2.12,56. Dzień wcześniej kraśniczanka, która teraz jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, startowała w Meksyku na dystansie o połowę krótszym zajęła czwartą pozycję, ale w półfinale ustanowiła rekord Polski seniorek - 1.02,84. Pływaczka Fali już wcześniej zapewniła sobie udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Warto dodać, że Zuzanna pochodzi z bardzo usportowionej rodziny - siostra Karolina też jest świetną pływaczką, a mama Iwona i tata Grzegorz trenerami.