Freskovita i Wigry w sparingach

Freskovita Wysokie Mazowieckie wygrała 4:0 z MKS-em Mielnik, a Wigry Suwałki w Stalowej Woli przegrały 1:2 z tamtejszą Stalą w kolejnych sparingach w trakcie przygotowań do występów w nowej II lidze.

W barwach Freskovity zagrał już nowy obrońca Bartosz Jurkowski, a także młodzieżowcy z Hetmana Białystok Hubert Karwacki i Rafał Szczepanik, z którymi wczoraj podpisano kontrakty. W najbliższych dniach z klubem mają związać się jeszcze Marcin Trzaskalski i Rafał Rakowiecki. Jutro Freskovita zagra koleiny sparing. W Zambrowie zmierzy się z tamtejszą Olimpią.

Natomiast przebywający na obozie w Białobrzegach Wigry Suwałki zrobiły wypad do Stalowej Woli, by zmierzyć się z tamtejszą I-ligową Stalą. Suwalczanie przegrali 1:2, a na domiar złego kontuzji doznało trzech piłkarzy: Janusz Bucholc, Piotr Rybkiewicz, Michał Danilczyk.

Nadal kontraktów z klubem nie podpisali Nerjius Sulcas, Łukasz Stasiak i Bartłomiej Nowak, a Rafała Trockiego i Tomasza Kotwicy z powodu kontuzji w ogóle nie ma na obozie.

Jutro Wigry zagrają z Pelikanem Łowicz.

Stal Stalowa Wola - Wigry Suwałki 2:1 (1:1)

Strzelcy bramek : Krzysztof Trela (40.), Damian Sałek (79.) - Daniel Ołowniuk (11.).

Wigry : Masłowski (46. Barwicki) - Bucholc (40. Sulcas), Rogoziński (49. Makarewicz), Drągowski, Bajko-Makuszewski (46. Cimochowski), Danilczyk (62. Walicki), Rybkiewicz (35. Juzwa), Nowak (75. Lauryn) - Świerzbiński (46. Stasiak), Ołowniuk (70. Pomian).

MKS Mielnik - Freskovita Wysokie Mazowieckie 0:4 (0:2)

Strzelcy bramek : Wojciech Kobeszko (15.), Dzidosław Żuberek (31.), Michał Twardowski (50.), Michał Popławski (72.).

Freskovita : Holewiński (46. Rakowiecki) - Pracz (46. Bartkiewicz), Jurkowski, Kołłątaj, Szczepanik (46. Faszczewski) - Trzaskalski, Żaglewski (46. Jakuszewski), Zalewski (46. Jegliński), Karwacki (46. Kołodziejczyk) - Kobeszko (46. Popławski), Żuberek (46. Twardowski).