AXA: Sponsoring siatkarzy nas nie interesuje

We wtorek na portalach internetowych pojawiła się informacja, że nowym strategicznym sponsorem siatkarzy z Olsztyna prawdopodobnie zostanie towarzystwo ubezpieczeniowe AXA S.A.

Przypomnijmy, dotychczasowy sponsor AZS-u, czyli Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa, po rocznej współpracy zrezygnował z dalszego finansowania drużyny. Za główny powód swojej decyzji podał trudną sytuację na rynku branży mleczarskiej. Sprawdziliśmy, czy ubezpieczyciel AXA rzeczywiście jest zainteresowany sponsorowaniem aktualnych brązowych medalistów mistrzostw Polski...

- Nic mi na ten temat nie wiadomo, nawet nie jestem w stanie powiedzieć, kto miałby prowadzić takie negocjacje - twierdzi Beata Wójcik, rzecznik AXA S.A. - Dowiedziałam się, że taka informacja pojawiła się na jednym z portali, ale chcę podkreślić, że nasza firma nie jest zainteresowana sponsorowaniem sportu.

Sezon siatkarskiej ekstraklasy pod nazwą Plus Liga startuje już na początku października (akademicy rozpoczną od meczu z Jadarem Radom w hali Urania), największe kluby poczyniły wzmocnienia, tymczasem olsztyński klub nadal nie ma nowego sponsora. Co więcej, ważne kontrakty z AZS-em ma jedynie dwóch zawodników - Paweł Zagumny i Grzegorz Szymański. Jak wcześniej pisaliśmy, władze AZS-u prowadzą rozmowy z zakładem ubezpieczeniowym PZU S.A., z którym z powodzeniem współpracowały w sezonach 2001/02 - 2006/07. Niedługo powinniśmy poznać ich rezultaty.