Dawid Lampart jedzie po awans po finału

W sobotę w słoweńskim Krsko junior Marmy Polskie Folie Rzeszów Dawid Lampart będzie walczył o awans do finału żużlowych indywidualnych mistrzostw Europy do lat 19.

Rozmowa z Dawidem Lampartem*

Tomasz Welc: Gdy na początku sezonu przepadłeś w eliminacjach krajowych do IMEJ, nie sądziłeś chyba, że dane Ci będzie jednak jechać w europejskim półfinale.

Dawid Lampart: Faktycznie, wydawało mi się, że straciłem już szansę na walkę o ten tytuł. Jednak trenerzy dostrzegli mnie i dostałem od nich jeszcze jedną szansę. Jestem bardzo zadowolony i postaram się ich nie zawieść.

Wpływ na ich decyzję mogła mieć Twoja dobra dyspozycja w finale drużynowych mistrzostw Europy juniorów.

- Tak mogło być, ale z drugiej strony ta moja forma cały czas idzie w górę i to mógł być powód tego, że to akurat ja otrzymałem szansę.

Forma rośnie, i to znacznie, bo ostatnio notujesz znakomite wyniki w zawodach młodzieżowych.

- Dobrze, że przyszła ona w takim momencie, bo teraz jest bardzo dużo imprez. Rozgrywki ligowe wkraczają w decydującą fazę, mamy Ligę Juniorów, ten półfinał w Krsko. Oby tak dalej.

Ta zwyżka formy jest spowodowana dobrym sprzętem czy jakimiś innymi czynnikami?

- Sprzęt dobrze się spisywał od początku sezonu, to ze mną było trochę gorzej. Jednak teraz wreszcie nie mogę narzekać na brak startów i to powoduje, że wyniki są takie, jakie są.

Myślisz, że masz szansę awansować do finału? Jeździłeś kiedyś w Krsko?

- Nie jeździłem nigdy w Krsko, ale w sobotę rano mamy trening i myślę, że on w zupełności wystarczy, by poznać ten tor. Jadę po awans i liczę, że znajdę się w gronie finalistów.

*Dawid Lampart - żużlowiec Marmy Polskie Folie Rzeszów

Lista startowa:

1. Marcel Kajzer (Polska) 2. Erik Pudel (Niemcy) 3. Max Dilger (Niemcy) 4. Aleksander Conda (Słowenia) 5. Matija Duh (Słowenia) 6. Artur Mroczka (Polska) 7. Frank Facher (Niemcy) 8. Pavel Pucko (Czechy) 9. Joe Haines (Wielka Brytania) 10. Maciej Janowski (Polska) 11. Matej Kus (Czechy) 12. Nikola Pigac (Chorwacja) 13. Dawid Lampart (Polska), 14. Michael Hadek (Czechy) 15. Aljosa Remih (Słowenia) 16. Jack Roberts (Wielka Brytania) R1. Dalibor Bot (Słowenia). Początek o godz. 19.15; awans do finału, który odbędzie się 30 sierpnia w niemieckim Stralsund, uzyska czołowa szóstka zawodników. Jeśli zabraknie w niej Niemca, awansuje tylko pięciu zawodników.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.