Białostoccy juniorzy nie zagrają w finale

Juniorzy młodsi (do lat 17) Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego współpracującego z Jagiellonią Białystok zremisowali w środę na wyjeździe 1:1 z SMS-em Łódź i nie awansowali do turnieju finałowego mistrzostw Polski

Białostoczanie w pierwszym meczu przed własną publicznością przegrali 0:1 i aby myśleć o awansie do najlepszej czwórki drużyn w kraju, musieli zagrać zdecydowanie lepiej w rewanżu. Pomóc w zwycięstwie mieli nieobecni w pierwszym spotkaniu za nadmiar żółtych

kartek Bartosz Sulkowski, Daniel Grodzki i Bartosz Dołubizna.

W optymalnym składzie nasza drużyna prezentowała się zdecydowanie lepiej i swoją przewagę potwierdziła w 30. minucie wychodząc na prowadzenie. Bramkę strzelił Michał Steć, który wykorzystał dośrodkowanie Sulkowskiego z lewej strony boiska.

- Steć umiejętnie dostawił nogę do mocnego dośrodkowania Sulkowskiego - opowiada Mariusz Kulhawik, trener MOSP-u. - Od początku byliśmy tym razem lepszym zespołem i dominowaliśmy na murawie. Po zmianie stron tempo gry trochę siadło, ale to my w dalszym ciągu mieliśmy przewagę. Mogliśmy jeszcze podwyższyć, ale nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji. Aż przyszła ostania nieszczęsna minuta meczu, gdy my już czekaliśmy na dogrywkę. Zawodnik gospodarzy wbiegł w nasze pole karne i wypuścił sobie piłkę tak daleko, że ta wyszła już za końcową linię. Niestety piłkarz nie atakowany przez nikogo upadł, a sędzia odgwizdał karnego. Na nic zdały się nasze protesty. Moich dwóch zawodników dostało czerwone kartki za mocne słowa w kierunku arbitra, ale ja ich rozumiem. Rywale wykorzystali "jedenastkę" doprowadzając do remisu, a sędzia po golu nie pozwolił nawet na wznowienie gry. Arbiter po prostu nas oszukał.

Tym samym podopieczni Kulhawika nie będą mieli szansy na obronę srebrnego medalu mistrzostw Polski, jaki zdobyli rok temu. W składzie tamtego zespołu było jedenastu piłkarzy, którzy grali także w tegorocznych rozgrywkach.

Przypomnijmy, że wcześniej na ćwierćfinale zmagania o mistrzostwo Polski zakończyli juniorzy starsi (do lat 19) MOSP-u.

SMS Łódź - MOSP Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)

Strzelcy bramek: Tomasz Dębski (80. - karny) - Michał Steć (30.).

MOSP : Sakowicz - Łosiewicz (13. Zalewski), Szóstko, Gogol, Sulkowski Cz - Jakimczuk Cz , Fidziukiewicz, Dołubizna, Świderski (70.Gryczan) - Zaniewski (50. Murawski), Steć.