Manchester City kupił Jo za rekordowe pieniądze

Media plotkowały, że do Manchesteru City przejdzie Ronaldinho, a tymczasem angielski klub pozyskał z CSKA Moskwa innego Brazylijczyka - Jo. Napastnik według angielskiej prasy miał kosztować 18 milionów funtów

Jeżeli kwota jest prawdziwa, to Jo jest rekordowym transferem w historii Manchesteru. Wcześniej najdroższym piłkarzem City był Nicolas Anelka, który kosztował Anglików 13 milionów funtów.

Brazylijczyk Jo stał się pierwszym piłkarzem kupionym przez nowego menedżera Manchesteru City, Marka Hughesa. - To bardzo utalentowany, młody zawodnik, przed którym rysuje się wielka przyszłość. Ma postawę wielkiego chłopa i spore umiejętności. Myślę, że kibice będą się cieszyć, patrząc na jego grę - komplementował piłkarza trener na oficjalnej stronie internetowej klubu.

- Wiele się mówiło na jego temat. Wielu ma wobec Jo wielkie nadzieje, a ja myślę, że jego pozyskanie jest wielkim sukcesem dla klubu - dodał.

Jo przyszedł do CSKA w 2005 roku z brazylijskiego Corinthians. W reprezentacji swojego kraju wystąpił tylko raz, w towarzyskim meczu przeciw Turcji. Na razie nie zanosi się na to, by piłkarz rozegrał więcej spotkań w kadrze ponieważ jest pokłócony z trenerem Dungą.

- Postanowiłem przejść do Manchesteru ponieważ klub wykazywał najwięcej zainteresowania moją osobą. Byłem zbudowany rozmową z menedżerem - powiedział Jo, który przyznał przy okazji, że blisko transferu była też Valencia.

- Jest duża różnica pomiędzy ligą rosyjską, a Premier League, ale mam nadzieję, że strzelę wiele bramek - zakończył Brazylijczyk.