Nasi kierowcy w Rajdzie Subaru

Radosław Typa i Daniel Siatkowski, jako jedyna załoga z Warmii i Mazur, wystartują w rozpoczynającym się w czwartek Rajdzie Subaru, zaliczanym do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Zawody są jednocześnie szóstą rundą Pucharu PZM, w których także nie zabraknie naszych zawodników.

Do startów o kolejne punkty w mistrzostwach Polski, kierowcy musieli czekać prawie miesiąc. Przypomnijmy, na początku czerwca w okolicach Mikołajek odbyła się najważniejsza impreza krajowa - Rajd Polski. Rywalizacja była także jedną z eliminacji do mistrzostw Starego Kontynentu.

Już dzisiaj zawodnicy na czele z krajową czołówką staną do zmagań o cenne oczka w klasyfikacji generalnej. Na dobre występy liczą Radosław Typa i Daniel Siatkowski, którzy w Rajdzie Subaru pojadą citroenem C2R2.

- Przyjechali do nas mechanicy z Francji i jeszcze sprawdzają wszystkie ustawienia - mówił wczoraj Radosław Typa, który pod koniec lutego przebywał w dziale sportowym francuskiego koncernu. - Mam miłe wspomnienia z południa Polski, bo w ubiegłym roku zaliczyłem bardzo dobry występ w tym rajdzie. Natomiast w Rajdzie Krakowskim w Pucharze Citroena byliśmy bezkonkurencyjni. Oczywiście moim celem jest przede wszystkim zwycięstwo w Pucharze Citroena, choć w klasyfikacji A6 ciągle gonimy Piotra Maciejewskiego i Piotra Kowalskiego [zawodnicy z Warmii i Mazur mają 14 pkt straty - red.].

Na prawym fotelu subaru imprezy, prowadzonego przez Szymona Rutę, zasiądzie inny zawodnik z naszego regionu - Sebastian Rozwadowski. Na co dzień reprezentuje barwy Automobilklubu Warmińskiego. Na liście startowej, ale w rywalizacji Pucharu PZM, gdzie zgłosiło się 76 załóg, znaleźli się także Adrian Minkiewicz (Motoklub Olsztyn) oraz Robert Kocik (Olsztyński Klub Rajdowy).

Zanim kierowcy wyjadą na rajdowe trasy, liczące 222 km, najpierw staną do rywalizacji w prologu, który zaplanowano w czwartek w Krakowie (o godz. 20). Zwycięzców tegorocznej imprezy poznamy w sobotę około godz. 19. W międzyczasie załogi muszą przejechać odcinki specjalne w okolicach Łapanowa, Tarnawy, Pasierbic, Gruszowa, Siekierczyna, Ujanowic.

Po 4 rundach RSMP

1. Bryan Bouffier - 30

2. Kajetan Kajetanowicz - 25

3. Leszek Kuzaj - 18

... 10. Zbigniew Staniszewski/Bartłomiej Boba - 5

25. Radosław Typa/Daniel Siatkowski