Para Marmy w finale

Dawid Lampart i Mateusz Szostek (obaj Marma Polskie Folie Rzeszów) zajęli drugie miejsce w eliminacji młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych na żużlu, która rozegrana została w Ostrowie.

Młodzi rzeszowianie na torze w Ostrowie zdobyli 17 punktów. Wygrali gospodarze, którzy zdobyli o pięć punktów więcej. Jednak oba duety awansowały do finału, który 17 sierpnia rozegrany zostanie na torze w Gorzowie. Punkt mniej od Marmy zdobył Atlas Wrocław, a dwa oczka mniej wywalczył GTŻ Grudziądz. Dwie ostatnie pozycje zajęły pary z Poznania i Opola.

11 punktów dla Marmy zdobył Dawid Lampart. - Zawaliłem dwa biegi. Najpierw w pojedynku z parą z Poznania zaspałem na starcie i nie dogoniłem już Daniela Pytla - mówi Dawid. - Natomiast w biegu z parą gospodarzy wystartowałem równo z Adrianem Gomólskim. Chciałem się na niego założyć, ale w pierwszym łuku wywiózł mnie pod bandę i przyjechałem czwarty - tłumaczy rzeszowski junior. Na szczęście w tym wyścigu dwa oczka przywiózł Mateusz Szostek, który w całych zawodach zdobył sześć punktów.

Awans z drugiego turnieju eliminacyjnego, który odbył się w Częstochowie wywalczyły pary tamtejszego Włókniarza oraz RKM Rybnik. Wcześniej rozegrano eliminację w Bydgoszczy, z której awans wywalczyły ZKŻ Kronopol Zielona Góra i Unia Leszno. Stawkę finalistów uzupełni para Caelum Stali Gorzów.

Wyniki:

1. Intar Lazur Ostrów - 22 pkt.: Adrian Gomólski 12 (3, 3, 3, 3, -), Maciej Piaszczyński 6 (2, 1, 1, -, 2), Emil Idziorek 4 (1, 3); 2. Marma Polskie Folie Rzeszów - 17 pkt.: Dawid Lampart 11 (3, 2, 0, 3, 3), Mateusz Szostek 6 (0, 1, 2, 2, 1); 3. Atlas Wrocław - 16 pkt.: Maciej Janowski 13 (2, 3, 3, 2, 3), Grzegorz Stróżyk 3 (1, 1, 0, 0, 1); 4. GTŻ Grudziądz - 15 pkt.: Kamil Brzozowski 10 (3, 2, 2, 1, 2), Artur Mroczka 5 (1, 0, 1, 3, d); 5. PSŻ Milion Team Poznań - 12 pkt.: Daniel Pytel 8 (u, 3, 3, 2, d), Piotr Dziatkowiak 4 (d, -, 2, 0, 2); 6. Kolejarz Opole - 7 pkt.: Sławomir Dąbrowski 7 (2, 2, 1, 1, 1).

Rusza Liga Juniorów

We wtorek ruszają rozgrywki Ligi Juniorów, czyli rywalizacja juniorów drużyn ekstraligowych w turniejach par. Pierwsze turnieje odbędą się w najbliższy wtorek w Tarnowie i dzień później w Rzeszowie.

Cykl składa się z ośmiu zawodów. W każdych wystąpi siedem drużyn składających się z dwóch zawodników i rezerwowego. Za pierwsze miejsce drużyna otrzyma sześć punktów, za drugie - pięć, aż do ostatniego miejsca, za które nie ma punktów. O kolejności drużyn w rozgrywkach decyduje suma punktów meczowych ze wszystkich zawodów. Za pierwsze miejsce w całych rozgrywkach zawodnicy otrzymają silniki do motorów żużlowych, za kolejne - akcesoria żużlowe.

W pierwszych dwóch turniejach Marmę Polskie Folie Rzeszów reprezentować będą Dawid Lampart i Mateusz Szostek. - Chcemy wygrać całą ligę, bo do wygrania są silniki. Łatwo nie będzie, ale powalczymy - zapowiada Lampart.

Wtorkowy turniej w Tarnowie rozpocznie się o godz. 17, sędziuje Tomasz Proszowski z Tarnowa. W Rzeszowie zawody rozpoczną się o godz. 16.30, a sędziować będzie Rafał Pokrzywa z Rzeszowa. Bilety - 10 zł, programy - 2 zł. Awizowane składy: Unia Tarnów - 1. Szymon Kiełbasa, 2. Tadeusz Kostro, R15. Maciej Ciesielski; Atlas Wrocław - 3. Maciej Janowski, 4. Grzegorz Stróżyk; Złomrex Włókniarz Częstochowa - 5. Mateusz Szczepaniak, 6. Borys Miturski; Marma Polskie Folie Rzeszów - 7. Dawid Lampart, 8. Mateusz Szostek; Unibax Toruń - 9. Damian Celmer, 10. Mateusz Lampkowski; Unia Leszno - 11. Robert Kasprzak, 12. Adam Kajoch; ZKŻ Kronopol Zielona Góra - 13. Grzegorz Zengota, 14. Patryk Dudek.