Sport w skrócie

Pech Przepióry

Z udziałem dwóch reprezentantów Stelli odbywają się we francuskim Boe, będące ostatnią kwalifikacją na igrzyska w Pekinie, zawody Pucharu Świata w łucznictwie. W strzelaniach indywidualnych sporego pecha miał walczący o miejsce w kadrze Tomasz Przepióra - uszkodził łuk i strzelając na rezerwowym, zajął 62. miejsce w eliminacjach. Już w pierwszej rundzie fazy pucharowej przegrał z turniejową "trójką" Koreańczykiem Chang Hwan Lee 101:106, ale występuje jeszcze w zmaganiach drużynowych. Zabraknie w nich drugiego z kielczan, mającego niemal pewne miejsce na olimpiadzie Rafała Dobrowolskiego. On w eliminacjach był 24. i w rundkach najpierw pokonał 105:100 Richarda Johnsona (USA), a potem w walce o 1/8 przegrał 109:111 z Japończykiem Ryuichi Moriyą.

Falstart w Norwegii

Nie udało się mistrzom Polski, siatkarzom plażowym Stakolo Staszów Jakubowi Szałankiewiczowi i Michałowi Kądziole, awansować do turnieju głównego kolejnych zawodów z cyklu World Tour w norweskim Stavanger. Już w pierwszej rundzie kwalifikacji Polacy przegrali 1:2 (21:13, 18:21, 11:15) z Kanadyjczykami Richardem Van Huizenem i Conradem Leinemannem. Duet Stakolo został sklasyfikowany na 41. miejscu i zdobył 24 punkty do rankingu cyklu.

Awans juniorów Korony

Podopieczni Wojciecha Klicha i Marka Parzyszka awansowali do półfinału mistrzostw Polski juniorów starszych w piłce nożnej. Kielczanie pokonali w rewanżowym meczu u siebie Cracovię 2:0 (1:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Michał Michałek (19. min) i Łukasz Jamróz (55. min). Pierwsze spotkanie wygrali piłkarze "Pasów" 3:2. Już w niedzielę (godz. 11) na Szczepaniaka Korona zagra z Lechią Zielona Góra o awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 8-13 lipca w Boguchwale. Wyczynu Korony nie udało się powtórzyć juniorom KSZO. Piłkarze z Ostrowca wygrali wprawdzie w Szczecinie rewanż z Salosem 3:2 (Wojciech Skrobisz, Mateusz Gogól i Dawid Żak), ale pierwszy mecz u siebie przegrali 0:3.

Rekord w Rzeszowie

Karolina Kołeczek z Wisły Sandomierz poprawiła - z czasem 44,75 - na zawodach w Rzeszowie rekord województwa młodziczek w biegu na 300 m przez płotki. Poprzedni najlepszy wynik wśród 15-latek należał do Anny Waligórskiej z WiR-u Łopuszno (45,60). W Rzeszowie dobrze wypadła też Magdalena Godzwon z Gryfa Rytwiany. Wygrała skok w dal (5,25), była druga w pchnięciu kulą 4 kg (11,39) oraz trzecia w biegu na 200 m (26,10).

Wygrał w Warszawie

Dawid Kubiec z KKL-u Kielce był bezkonkurencyjny na mityngu w Warszawie w biegu na 1500 m. Pokonał ten dystans w czasie 3.54,05. Piąty w tym biegu był Rafał Gontarczyk z Ostrowi - 4.02,83.

Siostra też mistrzynią

Marta Okólska na koniu Latigo wygrała mistrzostwa okręgu juniorów młodszych w skokach przez przeszkody, które rozegrano na parkurze Centrum Jeździeckiego w Kielcach. Powtórzyła w ten sposób sukces siostry - Katarzyny, która przed dwoma tygodniami okazała się najlepsza wśród juniorek. Marta Okólska wyprzedziła dwóch innych zawodników z Kieleckiego Klubu Jeździeckiego - drugi był Krzysztof Pietrzyk, a trzeci Krzysztof Okła.

Rafał stracił prowadzenie

Szymon Frankowski wygrał piątą rundę, a Rafał Bracik szóstą w zdominowanej przez zawodników KTM-u Novi klasie junior 50 podczas eliminacji mistrzostw Polski cross-country enduro w Siemiatyczach. Ten pierwszy został nowym liderem klasyfikacji generalnej wśród najmłodszych motocyklistów, bo Bracik został wykluczony z pierwszego wyścigu. Debiutanckie starty w klasie E1 zaliczył Przemysław Bielecki, kończąc zmagania najpierw na szóstej, a potem siódmej pozycji. Mimo gorszych występów prowadzenie w punktacji Pucharu Polski quadów utrzymali kielczanie - pierwszy jest Andrzej Grzyb (siódmy w Siemiatyczach), a drugi Michał Trafiałek. Kolejna runda MP i PP 19-20 lipca w Romanówce.

Drugi i trzeci diament

Dwaj bokserzy Rushha Kielce Tomasz Kot i Adrian Bakalarz zajęli miejsca na podium na XXXII Międzynarodowym Turnieju o Czarne Diamenty. W Myszkowie ten pierwszy przegrał w finale kategorii 64 kg z Sebastianem Knige, a Bakalarz w półfinale wagi 75 kg uległ Aleksandrowi Westmanowi (Niemcy).