Pracowite dni czekają lekkoatletów

O wakacjach i odpoczynku przez najbliższe tygodnie mogą zapomnieć lekkoatleci z całej Polski, czeka ich bowiem szereg różnej rangi zawodów

W weekend zawodnicy z Warmii i Mazur wystartują w 26. Memoriale Józefa Żylewicza w Trójmieście. Dla Kacpra Kozłowskiego i Wojciecha Chybińskiego, zawodników olsztyńskiego AZS UWM, będzie to ostatnie przetarcie przed mistrzostwami Polski, które zaplanowano w Szczecinie za tydzień. Trzeba pamiętać, że krajowe zmagania są zarazem kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

W Trójmieście podczas memoriału powalczą odpowiednio na dystansach 200 m i 400 m. Kiedy akademicy staną do tej rywalizacji, ich klubowa koleżanka - Monika Harasim - wspólnie z młodzieżową reprezentacją Polski (do lat 23) wyjedzie na mecz z Niemcami. W Rostocku pobiegnie na dystansie 3000 m. W ostatnich dniach trenerzy z PZLA postanowili, że w imprezie nie weźmie udziału Wioletta Gromkiewicz, choć jeszcze kilka dni temu jej nazwisko widniało na wstępnej liście reprezentantów. Wychowanka Truso Elbląg miała startować na dystansie 100 m i w sztafecie 4x100 m.

Formę przed mistrzostwami świata juniorów, które odbędą się w Bydgoszczy, z pewnością szlifuje już Michalina Kwaśniewska z iławskiego Jezioraka. Jak sobie poradzi w konkurencji skoku wzwyż, dowiemy się już w dniach od 8 do 13 lipca.