Roszady w Jadarze

SIATKÓWKA. Jakub Bednaruk nie będzie odpowiadał za prowadzenie gry siatkarzy Jadaru Radom w rozgrywkach Plus Ligi w sezonie 2008/09.

Sprawa zatrudnienia doświadczonego rozgrywającego w ekipie prowadzonej przez trenera Mirosława Zawieracza wypłynęła w ostatnich dniach. W sprinterskim tempie jednak się zakończyła. - Jakub Bendaruk nie będzie siatkarzem naszego zespołu. Nie doszliśmy do porozumienia, zatem skład zostaje niezmieniony. Za rozegranie będą odpowiadali Jarosław Macionczyk i Daniel Górski - oznajmił nam właściciel radomskiego przedstawiciela w Plus Lidze Tadeusz Kupidura.

Tymczasem w ciągu najbliższych dni umowę z Jadarem ma podpisać Rafał Karolak, który ma pełnić funkcję menedżera zespołu. Z informacji, jakie udało nam się ustalić, wynika, że pan Karolak ma się zająć pozyskiwaniem i gospodarowaniem klubowych funduszy oraz nadzorem organizacji pojedynków Jadaru przed własną publicznością. Stanowisko w radomskim klubie nowy menedżer Jadaru będzie łączył z pracą w urzędzie miasta i gminy Skaryszew, w którym jest kierownikiem wydziału promocji gminy, sportu i obsługi administracyjno-gospodarczej.

- Potwierdzam, że na 99 procent pan Karolak będzie pracował dla nas. Do ustalenia pozostały nam tylko szczegóły współpracy. To osoba, która z siatkówką nie miała dotychczas wiele wspólnego, jednak cenie go choćby za znajomość spraw sportu - powiedział prezes Kupidura.