Sport w skrócie

BOKS

Olimp zdobyty

Drużyna Hubala Chlewiska pokonała w meczu towarzyskim ekipę Olimpu Lublin. Podopieczni Sławomira Żeromińskiego zwyciężyli 13:7. W dziesięciu punktowanych walkach zaprezentowali się przedstawiciele kilku kategorii wiekowych: kadeci, juniorzy i seniorzy.

WYNIKI (na pierwszych miejscach zawodnicy Hubala Chlewiska): Patryk Patyna - Mikołaj Guza 0:3, Mateusz Grabarz - Karol Guza 3:0, Hubert Piesiakowski przegrał przez RSC w II rundzie z Usmanem Gaysultanowem, Mateusz Wiatr - Mateusz Guc 3:0, Bartłomiej Sobieraj - Paweł Adamski 3:0, Kamil Stefański - Karol Pawlina 3:0, Dariusz Namiel zremisował z Moradem Gaysultanowem, Krzysztof Mrozowski - Kamil Latusek 0:3, Piotr Stawarz wygrał ze Sławomirem Bartkowskim przez poddanie w II rundzie, Karol Pawlik - Bartłomiej Karuski 2:1.

TENIS

Dobra passa Returnu

Wysoką formę zaprezentowali zawodnicy Returnu Radom w ostatnim tygodniu podczas turniejów, począwszy od najmłodszych, a skończywszy na kadetach klubu. Adrian Okrutny i Daniel Moczeniat, startując w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów w Warszawie, zajęli pierwsze miejsce w grze podwójnej. Natomiast Damian Okrutny odniósł ogromny sukces, zdobywając pierwsze miejsce w grze podwójnej, a w grze pojedynczej docierając do ćwierćfinału Międzynarodowego Turnieju Młodzików w Szczecinie. Z kolei w Zamościu w Ogólnopolskim Turnieju Kadetów Patryk Poterek zajął drugie miejsce w grze pojedynczej, a duet Returnu Patryk Poterek i Michał Jaworski był drugi w grze podwójnej. Tymczasem w Radomiu odbył się mecz Drużynowych Mistrzostw Polski na szczeblu wojewódzkim o awans do Konferencji Wschodniej pomiędzy Returnem i Legią Warszawa. Zwyciężył Return 5:1.

TENIS STOŁOWY

Pierwszy międzynarodowy

Na początku czerwca środowisko radomskiego tenisa stołowego doczekało się pierwszego sędziego klasy międzynarodowej. Krystian Kilar jest pierwszym radomianinem, który otrzymał licencję Światowej Federacji Tenisa Stołowego na obsługę wszelkich imprez o randze międzynarodowej. W ostatnich dniach Kilar sędziował mecz ligowy najlepszych polskich drużyn Tura Grodzisk i Trasko Ostrzeszów oraz drużynowy Puchar Polski kobiet w Kazimierzy Wielkiej. Przypomnijmy, że radomianie mają także sędziów krajowych, którzy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje. Do najlepszych należą Andrzej Wiatrak, Katarzyna Bielak oraz Jan Respondowski.

PŁYWANIE

Noc na basenie

Masa Tsunami Team zwyciężyła podczas Maratonu Pływackiego zorganizowanego w ramach Nocy Świętojańskiej, cyklicznej imprezy MOSiR-u Radom, którą rozegrano w nocy z soboty na niedzielę na basenie Orka. Triumfatorzy pokonali dystans 9 375 m i w końcowej klasyfikacji wyprzedzili drużyny Środowiskowo-Lekarskiego WOPR-u (8 900 m), Policji (8 400 m), Służby Więziennej (6 900 m) i Straży Miejskiej (5 900 m). Wszyscy uczestnicy maratonu otrzymali z rąk dyrektora MOSiR-u Piotra Kalinkowskiego pamiątkowe tabliczki i od razu zapewnili o udziale w imprezie w przyszłym roku.